محصولات کاناز
نویسنده: ایمان ثابتی بلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده توسط سایت کاناز اسپید تهیه شده است. قانون ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
این کتاب توانست ظرف 4 ماه به چاپ پنجم برسد و این یعنی نشان دهنده کاربردی و به ...
نسخه جدید 1399 صفر تا صد مالیات بر حقوق همانطور که می دانید سازمان امور مالیاتی ...
این بار با یک محصول جدید و کاملا متفاوت در خدمت شما هستم. آموزش حسابداری ...
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت فیلم‌ آموزش حسابداری حقوق و دستمزد با اکسل و نرم ...
سلام. من سید مصطفی هاشمی برای این ساعت فیلم‌ آموزش حسابداری حقوق و دستمزد با ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

فیلم‌های ناب مالی، مالیاتی و حسابداری در اینستاگرام ما

صفحه آموزش حسابداری در اینستاگرام

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » آیا اشخاص مقیم مناطق آزاد باید ارزش افزوده خرید پرداخت کنند؟

آیا اشخاص مقیم مناطق آزاد باید ارزش افزوده خرید پرداخت کنند؟

آیا اشخاص مقیم مناطق آزاد باید ارزش افزوده خرید پرداخت کنند؟
سلام به همه دوستان
خیلی از همکاران و افراد سوال می کنند ما کالایی را به شرکتی در منطقه آزاد می فروشیم اما آن شرکت می گوید چون از مالیات بر ارزش افزوده معاف است ارزش افزوده خرید(که ارزش افزوده فروش ما می شود) پرداخت نمی کند و به خاطر همین دچار مشکل شدیم.
پاسخ
باید بگویم بر طبق بخشنامه 200/93/29 مورخ 1393/03/05 سازمان امور مالیاتی اشخاصی که مقیم مناطق آزاد هیتند باید ارزش افزوده خرید را پرداخت کنند ثانیا اگر از جنبه فلسفی بخواهیم نگاه کنیم اگر قرار باشد اشخاص مقیم مناطق آزاد ارزش افزوده خرید را پرداخت نکنند از طرفی پس فروشنده نیز نباید ارزش افزوده فروش را دریافت کند یا باید از جیب پرداخت کند در صورتی که قانون ملزم کرده فروشنده ارزش افزوده را از مشتری دریافت کند پس اینجا با تناقض مواجه می شویم.
پس نتیجه میگیریم چون فروشنده طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده موظف است ارزش افزوده را از مشتری دریافت کند یعنی خریدار نیز موظف است ارزش افزوده فروشنده را پرداخت کند چراکه معامله دوطرفه است نه یکطرفه.
پس نتیجه میگیریم 
اشخاص مقیم مناطق آزاد از ارزش افزوده فروش معاف هستند یعنی نباید از مشتری ارزش افزوده دریافت کنند و نیازی نیست در نظام ارزش افزوده ثبت نام کنند ولی باید بر حسب وظیفه ارزش افزوده خرید را پرداخت کنند.
اما بر طبق ماده 17 قانون
مالیات بر ارزش افزوده چون اشخاص مناطق آزاد از ارزش افزوده معاف هستند بنابراین این ارزش افزوده پرداختی بابت خرید به عنوان اعتبار محسوب نمیشود و باید به عنوان بهای تمام شده خرید محاسبه کنند.
ممنون از همه شما
سلام به همه دوستان خیلی از همکاران و افراد سوال می کنند ما کالایی را به شرکتی در منطقه آزاد می فروشیم اما آن شرکت می گوید چون از مالیات بر ارزش افزوده معاف است ارزش افزوده خرید(که ارزش افزوده فروش ما می شود) پرداخت نمی کند و به خاطر همین دچار مشکل شدیم. پاسخ باید بگویم بر طبق بخشنامه 200/93/29 مورخ ...
نظرات
ارسال نظر
تعداد بازدید: 140 زمان‌ارسال: 27 آبان 1399 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 0

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید