تخفیف 19% برای خرید بیش از 3 محصولاطلاعات بیشتر
×
محصولات کاناز
با آپدیت سال 1403 سایت کاناز اسپید برای این ساعت فیلم‌ آموزش طلایی حسابداری ...
تروئل ترولسن(انجمن حسابداران دانمارک) ترجمه و تالیف: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی اندازه کتاب: رحلی نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
نرم‌افزار حقوق و دستمزد کاناز نسخه 12.9 (نسخه آنتوریوم) به روزرسانی در تاریخ ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران -مدیر مالی و عضو XBRL) ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو XBRL) اندازه ...
کتاب حسابداری تسعیر ارز به زبان ساده و آموزش آن با نرم افزارهای حسابداری به ...
سلام به همه دوستان یکی از مباحث مهم در رشته حسابداری و حتی واحد مهم در دانشگاه ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی - letter-of-credit) یا واردات ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
این کتاب توانست ظرف 4 سال(از 1399 تا 1403) به چاپ 19ام برسد و این یعنی نشان ...
کتاب حقوق و دستمزد به زبان ساده در 353 نکته این کتاب چکیده و خلاصه نکات بسیاری ...
صفر تا صد همه اظهارنامه مالیاتی مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد عضو بین المللی XBRL) به زبان ...
حسابرسی پیشرفته: اصول حسابسازی در ایران و فنون رایانه ای کشف تقلب برای ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد عضو بین المللی XBRL) به زبان ...
افزونه(Add-In) قدرتمند تبدیل‌تاریخ کاناز برای اکسل یکی دیگر از سری نرم ...
این بار با یک محصول جدید و کاملا متفاوت در خدمت شما هستم. آموزش حسابداری ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت نرم افزار‌تبدیل‌اکسل‌به‌VCF کاناز(انتقال و ...
نویسنده: ایمان ثابتی بیلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
سایت کاناز اسپید اقدام به تهیه نرم افزار حذف و اصلاح نیم فاصله از فایل ...

کتاب قانون تجارت به زبان ساده برای حسابداران در 874 نکته

کتاب قانون تجارت به زبان ساده برای حسابداران در 874 نکته

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

فیلم‌های آموزش مالیاتی و بیمه

سینمای حسابداری
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » آشنایی با قانون و مقررات مالیات بر درآمد املاک اجاری

آشنایی با قانون و مقررات مالیات بر درآمد املاک اجاری

مالیات بر درآمد املاک اجاری

 

آشنایی با قانون و مقررات مالیات بر درآمد املاک اجاری

بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، در موارد زیر مالیات بر درآمد اجاره املاک به مؤدیان تعلق می‌گیرد:
• درآمد شخص حقیقی یا حقوقی، ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول مالیات بر درآمد املاک می‌باشد. درآمد مشمول مالیات املاک عبارتست از کل مال الاجاره، اعم از نقدی و غیرنقدی، پس از کسر (25 %) بابت هزینه‌ها و استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره.
• بر اساس اصلاحیه مصوب 31/4/1394 قانون مالیات‌های مستقیم، از ابتدای سال 1395، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی می‌شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیاتی معادل نسبتی از مالیات بر اجاره می‌باشد.
• از نظر مالیات بر درآمد اجاره املاک، هر واحد آپارتمان یک مستغل محسوب می شود.
وظایف مؤدیان
1- تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده 80 و 57 ق.م.م (حسب مورد)
اظهارنامه اجاره املاک مؤدیان هر سال باید به صورت الکترونیکی در سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی بخش اظهارنامه الکترونیکی تا پایان تیرماه سال بعد ثبت شود. به این منظور مؤدیان می توانند با مراجعه به بخش اظهارنامه الکترونیکی سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir نسبت به دریافت نرم‌افزار الکترونیکی ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی و راهنمایی مربوط، اقدام نمایند. سازمان امور مالیاتی از طریق شماره تلفن 1526 (بدون پیش شماره) پاسخگوی سؤالات مؤدیان در خصوص مراحل ثبت اظهارنامه های الکترونیکی می‌باشد.
2- ارائه مدارک جهت تشکیل پرونده
• تصویر و اصل سند مالکیت و بنچاق
• تصویر و اصل صفحه اول شناسنامه مالک و مستأجر
• تصویر و اصل اجاره نامه رسمی یا عادی
• تصویر برابر اصل اسناد رهنی (برای فک رهن ملک)
• تصویر و اصل وکالت نامه (در صورت مراجعه وکیل)
3- پرداخت مالیات متعلق طبق مقررات مربوط
نکته 1: در اظهارنامه اجاره املاک، چنانچه مؤدیان چندین واحد ملکی که در محدوده یک واحد مالیاتی قرار دارند را به اجاره واگذار کرده باشند، لازم است اطلاعات مربوط را از طریق یک اظهارنامه اعلام نمایند.
نکته 2: اشخاص حقوقی مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی جداگانه برای درآمد املاک اجاری خود نمی باشند.
وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت های دولتی و دستگاه هایی که تمام یا قسمتی از بودجه آن ها به وسیله دولت تأمین می‌شود، نهادهای انقلاب اسلامی، شهرداری ها و شرکت ها و مؤسسات وابسته به آن ها و همچنین سایر اشخاص حقوقی مکلفند مالیات بر درآمد اجاره املاک را از اجاره هایی که پرداخت می کنند کسر و تا پایان ماه بعد به اداره امور مالیاتی محل وقوع ملک پرداخت و رسید آن را به موجر تسلیم نمایند. چنانچه موجر از اشخاص موضوع ماده (2) ق.م.م باشد، مکلف به کسر و پرداخت مالیات تکلیفی مذکور نمی باشند.
معافیت ها
• محل سکونت پدر یا مادر یا همسر یا فرزند یا اجداد یا افراد تحت تکفل مالک، اجاری تلقی نمی شود مگر اینکه به موجب اسناد و مدارک ثابت گردد که اجاره پرداخت می‌شود. ضمناً یک واحد برای سکونت مالک و یک واحد مسکونی برای هر یک از افراد مذکور به انتخاب مالک، مشمول مالیات نخواهد بود.
• مالکان مجتمع های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت الگوی مصرف مسکن بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی ساخته شده یا می‌شوند در طول مدت اجاره از 100 % مالیات بر درآمد املاک اجاری معاف می‌باشد.
در غیر این صورت درآمد هر شخص ناشی از اجاره واحد یا واحدهای مسکونی در تهران تا مجموع 150 مترمربع زیربنای مفید و در سایر نقاط تا مجموع 200 مترمربع زیربنای مفید (به انتخاب مؤدی) از مالیات بر درآمد ناشی از اجاره املاک معاف می‌باشد.
نکته 1: تسلیم اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره و ارائه اسناد و مدارک مربوط در موعد مقرر قانونی، شرط بهره مندی از معافیت مالیاتی فوق الذکر می‌باشد.
نکته 2: چنانچه املاک مسکونی برای استفاده تجاری و اداری به اجاره واگذار شوند، مشمول معافیت مذکور نمی باشند.
• هرگاه مالک، خانه یا آپارتمان مسکونی خود را به اجاره واگذار نماید و خود محل دیگری را برای سکونت خویش اجاره کند یا از خانه سازمانی استفاده نماید، در تعیین درآمد مشمول مالیات اجاره، میزان اجاره بهایی که به موجب سند رسمی یا قرارداد می‌پردازد یا توسط کارفرما از حقوق وی کسر و یا برای محاسبه مالیات حقوق تقویم می‌گردد، از کل مال الاجاره دریافتی او کسر خواهد شد.
• بر اساس ماده 57 ق.م.م، در مورد شخص حقیقی که هیچ‌گونه درآمدی ندارد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق موضوع ماده 84 ق.م.م (برای سال 1395 تا میزان 156.000.000 ریال و برای سال 1396 تا میزان 180.000.000) از درآمد مشمول مالیات سالانۀ مستغلات از مالیات معاف و مازاد طبق مقررات، مشمول مالیات می‌گردد. به شرط اینکه این‌گونه افراد نسبت به تسلیم اظهارنامه خاصی که مربوط به این موضوع است در موعد مقرر اقدام و اعلام نمایند که هیچ‌گونه درآمد دیگری به غیر از اجاره دریافتی ندارند. در صورتی که ثابت شود اظهار مؤدی خلاف واقع است، مالیات متعلق به اضافه یک برابر آن، به عنوان جریمه وصول خواهد شد.
در اجرای این ماده، حقوق بازنشستگی و وظیفة دریافتی و جوایز و سود ناشی از سپرده‌های بانکی، درآمد تلقی نخواهد شد. حکم این ماده در مورد فرزندان صغیری که تحت ولایت پدر باشند جاری نخواهد بود.
نکته: در چارچوب اظهارنامه الکترونیکی املاک، برای استفاده از معافیت موضوع ماده (57) ق.م.م نیازی به تکمیل اظهارنامه جداگانه به شرح فوق نیست. کافی است در زمان تکمیل اظهارنامه املاک موضوع ماده (80) قانون مالیات‌های مستقیم در بخش مربوط، به سؤالات مطروحه پاسخ داده شود و این امر به منزله تسلیم اظهارنامه ماده (57) می‌باشد.
نکته: در صورتی که مالک، محل سکونت خود را بفروشد و در سند انتقال بدون اجاره بها مهلتی برای تخلیه ملک داده شود، در مدتی که محل سکونت انتقال‌دهنده می‌باشد تا شش ماه و در بیع شرط مادام که طبق شرایط معامله مبیع در اختیار بایع شرطی است، اجاری تلقی نمی‌شود مگر اینکه به موجب اسناد و مدارک ثابت گردد که اجاره پرداخت می‌شود.
نحوه محاسبه مالیات املاک اجاری
مطابق ماده 54 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال 1395 درآمد اجاره بر اساس قرارداد اعم از رسمی یا عادی مبنای تشخیص مالیات قرار می‌گیرد و در مواردی که قرارداد وجود نداشته باشد یا از ارائه آن خودداری گردد و یا مبلغ مندرج در آن کمتر از هشتاد درصد (80 %) ارقام مندرج در جدول املاک مشابه تعیین و اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور باشد و نیز در مورد واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی می‌شوند، میزان اجاره بها بر اساس جدول اجاره املاک مشابه تعیین خواهد شد.
در صورتی که مستأجر جزء مشمولین تبصره (9) ماده (53) قانون مالیات‌های مستقیم باشد، اجاره پرداختی مستأجر ملاک تعیین درآمد مشمول مالیات اجاره خواهد بود.
میزان اجاره دریافتی پس از کسر 25 درصد بابت هزینه‌ها و استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره، به عنوان درآمد مشمول مالیات تلقی می‌شود. مالیات درآمد مذکور برای اشخاص حقیقی با اعمال نرخ مالیاتی موضوع ماده 131 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 31/4/1394 و برای اشخاص حقوقی به نرخ 25 % محاسبه می‌گردد.
هرگاه موجر مالک نباشد، 25 درصد بابت هزینه‌ها، استهلاکات و تعهدات مالک، از درآمد مشمول مالیات قابل کسر نخواهد بود. در این صورت تفاوت اجاره‌بهای دریافتی و پرداختی به نرخ مربوط، مشمول مالیات بر درآمد اجاره خواهد بود.
نکته 1: در مواردی که درآمد اجاره واقعی کمتر از درآمد تعیین شده طبق مقررات ماده 54 ق.م.م بوده و مالیات تعیین شده مورد اعتراض مؤدی باشد، در این صورت پرونده قابل رسیدگی در مراجع حل اختلاف مالیاتی موضوع قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.
نکته 2: چنانچه بر اساس اسناد و مدارک مثبته معلوم شود اجاره ملک بیش از مبلغی است که مأخذ تشخیص درآمد مشمول مالیات قرار گرفته است، مالیات مابه‌التفاوت طبق مقررات قانون مالیات‌های مستقیم قابل مطالبه و در صورت اعتراض مؤدی پرونده قابل رسیدگی در مراجع حل اختلاف موضوع قانون مالیات‌های مستقیم می‌باشد.
نحوه محاسبه مالیات بر واحدهای مسکونی خالی
بر اساس ماده (54) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب 31/4/1394 که از ابتدای سال 1395 لازم‌الاجرا می‌باشد، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی شده باشند، از سال دوم به بعد، مشمول مالیاتی به شرح زیر خواهند شد:
سال دوم: معادل یک دوم مالیات بر اجاره متعلقه
سال سوم: معادل مالیات بر اجاره متعلقه
سال چهارم و به بعد: معادل یک و نیم (5/1) برابر مالیات بر اجاره متعلقه
نکته: اجاره‌بهای این واحدها بر اساس جدول اجاره املاک مشابه محاسبه می‌شود.
نکاتی در مورد نحوه محاسبه درآمد مشمول مالیات املاک اجاری
• در مورد املاکی که با اثاثه یا ماشین آلات به اجاره واگذار می‌شود، درآمد ناشی از اجاره اثاثه و ماشین آلات نیز جزء درآمد ملک محسوب و مشمول مالیات می‌شود.
• مستحدثاتی که طبق قرارداد از طرف مستأجر در عین مستأجره به نفع موجر ایجاد می‌شود، بر اساس ارزش معاملاتی روز تحویل مستحدثه به موجر، تقویم و پنجاه درصد (50 %) آن جزء درآمد مشمول مالیات اجاره سال تحویل محسوب می‌گردد.
• هزینه‌هایی که به موجب قانون یا قرارداد به عهده مالک است و از طرف مستأجر انجام می‌شود و همچنین مخارجی که به موجب قرارداد انجام آن از طرف مستأجر تقبل شده، در صورتی که عرفاً به عهده مالک باشد، به بهای روز انجام هزینه تقویم و به عنوان مال الاجاره غیرنقدی به جمع اجاره‌بهای سال انجام هزینه اضافه می‌شود.
توجه: املاکی که پیش‌تر به اجاره واگذار شده‌اند، چنانچه برای مدتی خالی مانده یا مورد استفاده مالک قرار گیرند، ضروری است مراتب به اطلاع اداره امور مالیاتی رسانده شود.
مراجع حل اختلاف مالیاتی
• در مواردی که مؤدی نسبت به برگ تشخیص مالیات ابلاغ شده معترض باشد، می‌تواند ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ، شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به اداره امور مالیاتی مراجعه و با ارائه دلایل و اسناد و مدارک، کتباً تقاضای رسیدگی مجدد نماید. در صورتی که مسئول مربوط، دلایل و اسناد و مدارک ابرازی را در تعدیل درآمد، مؤثر تشخیص دهد و نظر او مورد قبول مؤدی قرار گیرد، مراتب پشت برگ تشخیص، منعکس و به امضاء مسئول مربوط و مؤدی رسیده و پرونده امر از لحاظ میزان درآمد مشمول مالیات مختومه تلقی می‌گردد.
• هرگاه دلایل و اسناد و مدارک ابرازی در رد یا تعدیل درآمد مندرج در برگ تشخیص مؤثر واقع نگردد، پرونده به هیأت حل اختلاف مالیاتی ارجاع خواهد گردید و رأی هیأت با اکثریت آراء قطعی و لازم الاجرا است. مگر اینکه ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ رأی، از طرف مأموران مالیاتی مربوط یا مؤدی، مورد اعتراض کتبی قرار گیرد. در این صورت پرونده جهت رسیدگی به هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدیدنظر محول خواهد شد. در این مرحله مؤدی مکلف است مقدار مالیات مورد قبول را در همان مهلت مقرر، پرداخت و نسبت به مازاد بر آن، اعتراض خود را تسلیم نماید.
جرائم مالیاتی
ردیف موضوع جریمه
1 عدم تسلیم اظهارنامه 10 % مالیات متعلق
2 پرداخت مالیات پس از سررسید مقرر به ازای هر ماه 2.5 % مالیات متعلق
نرخ محاسبه مالیات بر اجاره املاک
نرخ ماده 131 قانون مالیات‌های مستقیم برای محاسبه مالیات بر درآمد اجاره املاک در سال 1395 و پس از آن
ردیف درآمد مشمول مالیات سالانه (ریال) نرخ
از مبلغ    تا  مبلغ
1 0 500.000.000 15 %
2 500.000.001 1.000.000.000 20 %
3 1.000.000.001 و بیش از آن 25 %

 

دانلود بروشور کامل راهنمای مالیات بر اجاره املاک

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
4از 5 امتیاز
( 2 نفر امتیاز داده‌اند )
چاپ‌مطلب
نظرات
ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

 1. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حامد در 13 اردیبهشت 1402 20:39
  پاسخ

  ممنون بابت پاسخگویی


  در واقع سوالم اینه من مالک اون مغازه ای تجاری هستم که همسرم در اون ملک داره کسب درآمد میکنه

  سال قبل شروع به فعالیت کرده و مابین ما هیچ اجاره و قولنامه ای نیست اما اداره مالیات میگه ما بین خودتون باید اجاره نامه تنظیم کنید و مالیاتش رو بپردازید در صورتیکه من بابت اجاره هیچ مبلغی دریافت نمیکنم از طرفی میگن کتمان درآمد نکنید از طرفی دیگه میگن برو اینکارو سوری انجام بده و مبلغ اجاره پایین بزن


  سوال اینه اون محل کسب و کار همسر " نوع مالکیتش" چرا باید "اجاره ای" باشه و" ملکی" نباشه

  سپاس

  blushپاسخ

  با سلام و وقت بخیر

  ببینید اگر هیچ اجاره نامه رسمی وجود نداره به نظر من فعلا لزومی نداره اجاره نامه رسمی تنظیم کنید چزاکه اولا شما اجاره ای دریافت نمیکنید و ثانیا همسر شما بابت درامد خودش باید مالیات پرداخت کند

 2. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حامد در 13 اردیبهشت 1402 01:17
  پاسخ

  ببخشید یه سوال داشتم

  من ملک تجاری رو به خانمم دادم و بابتش هیچ اجاره ای دریافت نمیکنم

  در این حالت باید چیکار کنم؟

  بازم باید مالیات بر اجاره بدم؟

  یه راهکاری پیشنهاد بدید ممنون میشم

  blushپاسخ

  با سلام و وقت بخیر

  اگر اجاره نامه کد رهگیری داشته باشد متاسفانه مالیات بابت اجاره برای شما مالیات بر درامد محاسبه و وصول خواهد کرد

 3. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: الهام در 23 تیر 1398 00:26
  پاسخ
  نقل قول: آیدا
  باعرض سلام  و خسته نباشید، اگر یک قرار داد از سال قبل شروع ( مثال 1396/04/01) و در سال97( مثال 1397/04/01) دوباره قرارداد منعقد گردد و تا سال 98به طول انجامد ، ما دو قرارداد در سال 97 خواهیم داشت ( برای یک موجر) بنابراین چگونه می توانیم در اظهار نامه این موضوع را منعکس کنیم.تاریخ شروع قرارداد را کدام تاریخ باید درج کنیم.
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  دو قرارداد دارید اما در اظهارنامه املاک باید کل درامد دریافتی از اجاره در طول سال 1398 درج شود.
  ممنون از پاسخ شما

  ببخشید منظورم یک مستاجر بود و به اشتباه موجر نوشتم،در این صورت پس تاریخ کدام قرارداد را باید به عنوان شروع قرارداد درج کنم چون اجباری است
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  تاریخ دوم را باید درج کنید.
 4. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: آیدا در 22 تیر 1398 16:25
  پاسخ
  باعرض سلام  و خسته نباشید، اگر یک قرار داد از سال قبل شروع ( مثال 1396/04/01) و در سال97( مثال 1397/04/01) دوباره قرارداد منعقد گردد و تا سال 98به طول انجامد ، ما دو قرارداد در سال 97 خواهیم داشت ( برای یک موجر) بنابراین چگونه می توانیم در اظهار نامه این موضوع را منعکس کنیم.تاریخ شروع قرارداد را کدام تاریخ باید درج کنیم.
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  دو قرارداد دارید اما در اظهارنامه املاک باید کل درامد دریافتی از اجاره در طول سال 1398 درج شود.
تعداد بازدید: 2,215 تاریخ: 9 تیر 1396 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 4

مجوزهای سایت از سازمان‌ها

مجوز سایت از وزارت ارشاد

فروشگاه آنلاین

فروشگاه محصولات آموزش حسابداری

افزونه اکسل سامانه مودیان

افزونه اکسل سامانه مودیان

بخشنامه مزد 1403

بخشنامه مزد 1403

آموزش طلایی حقوق و دستمزد و حسابرسی بیمه

آموزش طلایی حقوق و دستمزد و حسابرسی بیمه

نکات صوتی مالی و مالیاتی

اعتراض به مالیات خودروی لوکس
پادکست 147- تشریح ماده 138 مکرر
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید