محصولات کاناز
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو XBRL) اندازه ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
نویسنده: ایمان ثابتی بلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت نرم افزار‌تبدیل‌اکسل‌به‌VCF کاناز(انتقال و ذخیره ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...
آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده توسط سایت کاناز اسپید تهیه شده است. قانون ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » آموزش ارسال اظهارنامه مالیاتی مشاغل با درخواست تبصره 100 ق.م.م

آموزش ارسال اظهارنامه مالیاتی مشاغل با درخواست تبصره 100 ق.م.م

همانطور که می دانید در قانون جدید مالیات های مستقیم به ماده 100 ق.م.م تبصره ای اضافه شد که در آن سازمان امور مالیاتی می تواند مشاغلی که درآمد و فروش سالانه آنها کمتر از 30 برابر معافیت ماده 84 ق.م.م باشد از ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند.(البته عدد 30 طی قانون بودجه 1398 ابلاغ شد وگرنه در متن قانون 10 برابر است)

در همین راستا امسال(1399) سازمان امور مالیاتی بخشنامه ای صادر کرد(متن کامل بخشنامه را می توانید از اینجا مشاهده کنید) که مشاغلی که مجموع درآمد و فروش آنها در سال 1398 کمتر از 9,900,000,000 ریال(30 برابر معافیت ماده 84 ق.م.م) باشد، مالیات عملکرد 1397 آنها طبق محدوده تعیین شده نسبت به مالیات قطعی شده سال 1397 افزایش می یابد و بنابراین با ارائه اظهارنامه موضوع تبصره ماده 100 ، مالیات عملکرد 1397 آنها قطعی خواهد شد.


مالیات صاحبان مشاغل بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال 1397 به شرح زیر به صورت مقطوع تعیین می گردد:


1-2- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی تا 25.000.000  ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال 1397

2-2- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی از 25.000.001 ریال تا 50.000.000 ریال ، با 4% (چهاردرصد) افزایش نسبت به عملکرد سال 1397

3-2- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی از 50.000.001 ریال تا 100.000.000 ریال ، با 8% (هشت درصد) افزایش نسبت به عملکرد سال 1397

4-2- صاحبان مشاغل مالیاتی با میزان مالیات قطعی بیشتر از 100.000.000 ریال با 12% ( دوازده درصد) افزایش نسبت به عملکرد سال 1397


نکته بسیار مهم: تنها مودیان گروه دوم و سوم می توانند از تبصره ماده 100 ق.م.م استفاده کنند.

 در این مطلب من نحوه ارسال اظهارنامه این دسته از مشاغل را به صورت تصویری آموزش می دهم.

ابتدا بعد از دانلود نرم افزار اظهارنامه و نصب آن، برروی گزینه اظهارنامه جدید کلیک کنید و در صفحه ظاهر شده اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید. مانند تصویر زیر:(دقت کنید برای نمایش بزرگتر تصاویر برروی آنها کلیک کنید)

 سپس بعد از کلیک برروی دکمه تایید اگر مالیات عملکرد 1397 شما قطعی شده باشد وارد صفحه ای مانند صفحه زیر می شوید:

در این صفحه همانطور که مشاهده می کنید مالیات قطعی عملکرد 1398 به صورت خودکار محاسبه شده و در کادر مربوطه نمایش داده می شود.


اظهارنامه مالیاتی

توجه: اگر کلاسه پرونده خالی است برروی دکمه ذره بین مانند تصویر فوق کلیک کرده تا تمام واحدهای مالیاتی و پرونده های مربوط به مودی نمایش داده شود سپس از کادر مربوط پرونده مورد نظر را انتخاب کنید.

اکنون این صفحه را بسته و بعد از بستن صفحه لیست اظهارنامه ها نمایش داده می شود. کافیست اظهارنماه مورد نظر را انتخاب و برروی دکمه ارسال اطلاعات کلیک کرده تا اظهارنامه شما ارسال شود.

 

اگر قبلا اظهارنامه ارسال کرده باشم چگونه می توانم از تبصره ماده 100 ق.م.م استفاده کنم؟

به راحتی می توانید مجددا گزینه اظهارنامه جدید را کلیک کنید و این بار گزینه اظهارنامه اصلاحی(جایگزین) را انتخاب کنید و کافیست بعد از انتخاب گزینه فوق الذکر تمام مراحل بالا که در آموزش گفته شده، انجام دهید تا اظهارنامه شما مطابق با تبصره ماده 100 ارسال شود.

توجه مهم در رابطه با هزینه های مودی

با توجه به مفاد تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم و با توجه به مفهوم پذیرش تبصره ماده 100 از سوی مودیان باید توجه کنید که اعمال هزینه های حقوق و دستمزد ، هزینه های درمانی موضوع ماده 137 ق.م.م و سایر هزینه ها منتفی است. به عبارت دیگر چنانچه مودی بخواهد از تبصره ماده 100 ق.م.م استفاده کند هزینه های فوق الذکر قابل کسر از درآمد مشمول و به عبارت دیگر قابل کسر از مالیات وی نیست چراکه مودی قبول کرده نسبت به مالیات قطعی سال 1396،  پرداخت و مالیات وی قطعی می گردد.


 

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد با اکسل و نرم افزار حسابداری به صورت فیلم

همانطور که می دانید در قانون جدید مالیات های مستقیم به ماده 100 ق.م.م تبصره ای اضافه شد که در آن سازمان امور مالیاتی می تواند مشاغلی که درآمد و فروش سالانه آنها کمتر از 30 برابر معافیت ماده 84 ق.م.م باشد از ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند.(البته عدد 30 طی قانون بودجه 1398 ابلاغ شد وگرنه در متن ...
نظرات
ارسال نظر
 1. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسنی در 26 بهمن 1399 14:25
  پاسخ
  پیرو سوال قبلی من (اخرین کامنت ) که شما دیروز جواب دادید من شنیده ام که گویا تشکیل پرونده تماما الکترونیکی شده و نیازی به مراجعه به اداره نیست
  blushپاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله از پاییز امسال به دستور وزیر اقتصاد مراجعه حضوری نیاز نیست ولی بعدا خود حوزه تماس میگیره و مدارک و فیزیکی دریافت می کند.
  با تشکر
 2. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسنی در 25 بهمن 1399 20:24
  پاسخ
  سلام و عرض ادب /من به تازگی مغازه ای خریده ام و میخواهم از اول سال 1400 یک کسب ساده باز کنم برای کارهای مالیاتی باید از چه زمانی اقدام کنم و چکاری انجام دهم  ؟
  blushپاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  طبق قانون مالیات 4 ماه بعد از دریافت جواز کسب فرصت دارید پرونده مالیاتی تشکیل دهید و برای شروع اول باید از طریق سایت tax.gov.ir اقدام کنید. و سپس به حوزه مالیاتی مراجعه کنید.
  با تشکر
 3. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: احسان باقری در 21 دی 1399 06:35
  پاسخ
  سلام هفته گذشته مغازه رو جمع کردم ایا باید حضوری به دارایی اعلام عدم  فعالیت را اعلام نمایم ومدارک چی میخاد یا روشهای دیگری هم وجود داره ؟ممنون از شما که وقت میزارین
  blushپاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله حتما یک نامه رسمی ارایه کنید و در ان اعلام کنید که فعالیت نداید و همجنین برروی شیشه مغازه نیز به صورت برچسب اعلام کنید "این واحد صنفی هیچگونه فعالیت صنفی ندارد"
  با تشکر
 4. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محتشم در 19 دی 1399 11:57
  پاسخ
  با سلام، من اظهار نامه سال ۹۸ رو براساس ماده ۱۰۰ ارسال کردم، مبلغ مالیات همون مبلغ سال ۹۷ بود ،برای پرداخت مالیات رفتم قسمت صدور قبض، اونجا بهم گفتن مبلغ مالیات شما تقریبا ۳ برابر هست چون در سال ۹۷ شما اظهارنامه رو ۱۱ ماهه پر کردین، در صورتیکه در سال ۹۷ شروع فعالیت من همون ۱۱ ماهه بود و گفتن چون توافق کردین دیگه تخفیف هم نمیتونین بگیرین ممنون میشم راهنماییم کنین
  blush پاسخ
  با سلام وو قت بخیر
  اگر توافق کردید و قطعی شده تنها راه اینه که به هیات 251 مکرر شکایت کنید. چراکه اگر مالیات قطعی شود فقط در هیات 251 مکرر قابل طرح است و در ضمن اگر از قطعی شدن مالیات بیش از  3 ماه نگذشته می توانید به دیوان عدالت اداری هم شکایت کنید.
  با تشکر
 5. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: علي احتشام در 18 دی 1399 10:53
  پاسخ
  درود بر شما
  من اظهار نامه سال 98 رو بر اساس ماده 100 ارسال کردم . براي پرداخت ماليات بايد منتظر بررسي اظهارنامه از طرف اداره ماليات و متعاقبا اعلام نتيجه از طرف اونها باشم يا چون ماده 100 هست و ماليات مقطوع هست بايد به قسمت صدور قبض برم و با صدور قبض مالياتم رو پرداخت کنم ؟
  blush پاسخ
  باسلام و وقت بخیر
  در اظهارنامه تبصره ماده 100 بدون رسیدگی قطعی می شود و فقط کافیست اسفند ماه به حوزه مالیاتی مراجعه و برگ قطعی را دریافت کنید.
  با تشکر
 6. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: امیر علومی در 19 آذر 1399 12:58
  پاسخ
  سلام من مخزن فروشی شراکتیا داشتم الان من کار نمیکنم ولی شرکا هستند میخواستم بدونم چطور به سازمان اعلام کنم که دیگه من با اون ها شریک نیستم و بی کارم
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  ابتدا باید مشخصات خود را از سامانه ثبت نام اقتصادی حذف کنید و سپس به حوزه مالیاتی مراجعه و اعلام کنید نام شما را از لیست شرکا حذف کنند.
  با تشکر
 7. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محسن در 20 شهریور 1399 09:48
  پاسخ
  درود
  بنده یه مغازه داشتم که تا پایان خرداد 98 به نامم بوده (فروختم و انتقال دادم) و از ابتدای تیر ماه 98 یه مغازه دیگه خریداری کردم. (که هر دو در اختیار مستاجر بوده طی سال 98 و اجاره داده بودم)

  سوالم اینه که چجوری باید برای هر دو اظهارنامه مالیات بر اجاره تکمیل کنم؟
  ممنونم راهنمایی کنید
  blush پاسخ
  باسلام و وقت بخیر
  کافیست برای هر کدام یک اظهارنامه جدگانه ارسال کنید.
  با تشکر
 8. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: نیما شاهرخی در 4 شهریور 1399 19:58
  پاسخ
  سلام
  میخواستم یه توضیح راجع به 1- اظهارنامه میانسالی و خارج از مهلت قانونی بدهید و 2-به چه مواردی تعلق می گیرد و 3- طریقه ارسال آن فرقی با اظهارنامه عادی دارد ؟


 9. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مژگان پیامنی در 2 شهریور 1399 03:17
  پاسخ
  سلام من مطب مامایی دارم مشمول گروه دوم وسوم هستم سال ۹۷مالیات من صفر شده وسال ۹۸اشتباهی کافی نت به جای توافقی برای من عادی زده برای من پیام اومده که مشمول جریمه میشم اگر اظهار نامه ندم یا از تبصره صد استفاده نکنم با توجه به تمام شدن وقت میتونم تا یک ماه دیگه اصلاحیه بدم که مشمول جریمه نشم 
 10. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: وحید در 1 شهریور 1399 20:57
  پاسخ
  من الان ۲سال هست که مغازه رو بستم وفعالیت در ضمیمه پوشاک ندارم باید چجوری اظهارنامه بدم.مرسی اگر راهنمایی کنید
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بزرکگوار مهلت ارسال اظهارنامه دیگه تموم شد. تا امروز فرصت داشت.
 11. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: Babak در 31 مرداد 1399 17:35
  پاسخ
  با سلام و خسته نباشید. ما یک مغازه داریم که به صورت قهری به وراث منتقل شده. سال 97 اولین سال فعالیت شراکت قهری ما بود و کلا 2 ماه آخر سال مغازه کارکرد داشت. دو تا سوال دارم:
  1. می تونیم امسال از ماده 100 استفاده کنیم؟ (البته من از اداره مالیات پرسیدم گفت چون فقط 2 ماه کارکرد داشتید نمی تونید توافق کنید و باید دوباره اظهارنامه پر کنید.)
  2. بعد از اینکه در صفحه شرکا نحوه شراکت رو از مستقیم به غیر مستقیم (قهری) تغییر می دم سهم از معافیت ماده 101 رو برای هر سه شریک صفر می زنه. دستی هم که می خوام وارد کنم خطا می ده که مقدار معافیت نمی تواند بزرگتر از 0 یا بزرگتر از فیلد درآمد مشمول مالیات قبل از کسر معافیت باشد! نمی دونم باید چیکارش کنم.
 12. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسن در 31 مرداد 1399 17:26
  پاسخ
  سلام واحد نوسازی که مشارکت داشته ام را فروخته و سال ۹۸ سند زده ام مالیات نقل و انتقال را داده ام آیا باید اظهار نامه پر کنم


 13. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهمان مریم در 31 مرداد 1399 13:04
  پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  چطور میتوانم قبض صادره اضافی را از سیستم پرداخت مالیاتم حذف کنم؟ در خود سامانه امکان حذف وجود ندارد. خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 14. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ali در 31 مرداد 1399 12:13
  پاسخ
  با سلام و خدا قوت
  من در سال 97 از ماده 100 استفاده کردم
  امسال زمانی که گروه 3 و سپس گزینه بلی را تیک میزنم سپس تائید را میزنم در صفحات بعد تنها ادرس در قسمت بالا درج شده است و هیچگونه رکوردی در جدول وجود ندارد که مانند سال گذشته انتخاب کنم
  یعنی نمیتوانم از ماده 100 استفاده کنم
  ممنون

 15. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: کیا در 31 مرداد 1399 08:35
  پاسخ
  سلام 
  وقت بخیر
  سه سال از آغازفعالیت صنفی بنده گذشته.سال دوم یعنی سال ۹۶اظهارنامه بنده صفر بود و شامل تبصره ماده۱۰۰بود.سال ۹۷ هم به علت کارکرد پایین شامل این تبصره ماده بود صفر شد.آیا با توجه به این موضوع که در دوسال متوالی از این موضوع استفاده شده است.برای اظهارنامه سال ۹۸ هم چون کارکردم پایین است میتوان از این تبصره ماده استفاده کنم یابهتر است صورت عدم توافقی اظهارنامه ارائه کنم؟
  با سپاس از شما
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  من پیشنهاد می کنم از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  با تشکر
 16. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: Arezu در 30 مرداد 1399 23:54
  پاسخ
  : وقتی تو اظهارنامه مشاغل مالیات ۱۰ میلیون سود نشون میده: و باید ۱۰ میلیون پرداخت کن ولی اظهارنامه رو از نوع عادی میکنن نوع عتدی یعنی چی؟ساله بعد باید پرداخت کنه
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  متاسفانه سوال شما خیلی نامفهومه. واضح تر بیان کنید.
  با تشکر
 17. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهدی در 30 مرداد 1399 10:59
  پاسخ
  خیلی خوب توضیح ددادی ممنون برای پر کردن اظهارنامه به صورت توافقی کار خاصی باید کرد مشمول گروه سوم هستم و مالیات سال قبلم قطعی شده وقتی از تبصره ماده 100  استفاده می کنم فقط 3 صفحه باز میشه که تو صفحه اول یه قسمتی هست نوشته مجموع فروش کالا و خدمات در طی سال اون رو باید خالی بذارم یا پر کنم با توجه به اینکه طبق کفته شما 5 درصد به مالیات سال قبلم اضافه میشه ؟سوال بعدی این که همین جوری باید اسرال بشه چیز دیگه ای نداره ؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  مجموع فروش و باید پر کنید و بله اظهارنامه تبصره ماده 100 خیلی راحته و کار خاصی نداره.
  با تشکر
 18. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: امین در 29 مرداد 1399 20:08
  پاسخ
  سلام و وقت بخیر.
  من امسال برای اولین بار از ماده 100 استفاده کردم و مبلغ مالیات رو در 5 قسط قسط بندی کردم. چند تا سوال دارم.
  1- تا چه زمانی مهلت دارم مالیاتم را پرداخت کنم؟
  2- خود نرم افزار برای من 5 تا قبض صادر کرده ولی من این رو نمی دونستم و در سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات خودم یک قبض ایجاد کردم. می خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟ الان یک قبض اضافه دارم. اگر بخوام حذفش کنم در هیچ کجای سامانه امکان حذف قبض را به من نمیده! ممنون میشم راهنماییم کنید چطور باید این قبض را حذف کنم. سپاسگزارم
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  تاریخ سررسید بروی قبوض نوشته شده که اولین قبض و باید تا اخر مردادماه پرداخت کنید و بقیه قبض را در تاریخ سررسید.
  با تشکر
 19. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: شاپرک در 29 مرداد 1399 14:23
  پاسخ
  سلام خسته نباشید ،شرمنده چند بار میشه یه اظهارنامه رو ارسال کرد ؟ چون یه بار اظهار نامه رو ثبت کردم ارسال کردم  بعد مشکلی پیش اومد و دوباره جایگزین زدم ،ولی بازم اشتباه بود ایا امکان داره دوباره اظهارنامه اصلاحی بزنم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله مجدد می توانید اصلاحی ارسال کنید. ولی این بار دقت کنید
  با تشکر
 20. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مسعود مددی در 29 مرداد 1399 13:53
  پاسخ
  با سلام 
  من برای دوستم که شروع کارکردشان اول بهمن 1397 میباشد برای سال 1397 2 ماه کارکرد ارسال کرده ام ، و حالا برای سال 1398 که از بصره 100 استفاده میکنم با اینکه در صفحه اول گروه 3 انتخاب کرده ام ( و سال 1397 هم گروه 3 را انتخاب کرده بودم) در ردیف (گروه مشمول مودی) نا مشخص درج شده است . آیا ادامه دهم یا چکار باید بکنم . ممنون میشم از راهنمایی شما
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  هیچ اشکالی نداره. شما اظهارنامه را ادامه بدهید و ارسال کنید.
  با تشکر
 21. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهدی در 29 مرداد 1399 11:13
  پاسخ
  باسلام
  من تیر ماه 98 مکان فعالیت مو تغییر دادم میتونم از تبصره 100 استفاده کنم.با تشکر
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  در متن بخشنامه که لینک ان در همین مطلب هست توضیح داده دشه است.
  با تشکر
 22. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمد در 29 مرداد 1399 11:07
  پاسخ
  تشکر از توضیحات جامع وکامل ودرعین حال بزبان ساده بیان کردن موضوع.سپاس
 23. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: علیرضا در 29 مرداد 1399 09:39
  پاسخ
  نقل قول: مصطفی
  با سلام ما سال 98 اولین سال فعالیتمون بوده ، میتونیم از تبصره ماده 100 استفاده کنیم یا باید اظهارنامه عادی بفرستیم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بارها در کامنت های قبلی پاسخ دادم خیر نمی توانید چون سال اول فعالیت است باید اظهارنامه عادی ارسال کنید.
  با تشکر

  نقل قول: مصطفی
  با سلام ما سال 98 اولین سال فعالیتمون بوده ، میتونیم از تبصره ماده 100 استفاده کنیم یا باید اظهارنامه عادی بفرستیم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بارها در کامنت های قبلی پاسخ دادم خیر نمی توانید چون سال اول فعالیت است باید اظهارنامه عادی ارسال کنید.
  با تشکر

  نقل قول: جواد
  101

  سلام
  نوع شراکت رو اختیاری انتخاب کنید
 24. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسین در 29 مرداد 1399 01:42
  پاسخ
  با سلام مالیات ۹۷ من صفر شده بود ماله ۹۸ هم ماده ۱۰۰ زدم بازم  طبیعتا صفر شد و ارسال کردم مشکلی پیش نیومد دیدم تو پیغامهایی پایین گفته بودین ارسال نمیشه  خواستم فقط بگم ارسال میشه سیستم هم قبول کرد با تشکر

   با سلام تو ماده ۱۰۰ نوشته صاحبان مشاغلی که بر مبنای موضوع فعالیت و یا استقرار محل فعالیت با دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع ذی‌صلاح در عملکرد سال 1397 مشمول برخورداری از معافیت مالیاتی یا نرخ صفر مالیاتی بوده‌اند، مشروط به حفظ ضوابط معافیت یا نرخ صفر مالیاتی در طی سال 1398، می‌توانند از مزایای این دستورالعمل استفاده نموده و عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر موجب لغو معافیت آن‌ها نخواهد شد. بدیهی است مفاد بندهای 5 و 6 این دستورالعمل برای این‌گونه مؤدیان نیز جاری بوده و در صورت خروج مؤدی از شمول مفاد تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم، علاوه بر موارد مذکور در بندهای 5 و 6 این دستورالعمل، از هرگونه معافیت مالیاتی یا نرخ صفر مالیاتی محروم خواهند شد.    شما میگین نمیشه استفاده کرد  یا میشه بگین چرا فکر کنم سوال خیلیا باشه با مالیات صفر سال قبل و استفاده از ماده ۱۰۰
 25. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حقی در 28 مرداد 1399 19:12
  پاسخ
  سلام وقت بخیر
  من نرم افزار و دانلود کردم و ماده 100 رو هم میتونم انتخاب کنم و مشکل دیگه ای وجود نداره ولی ارور دانلود به روز نرم افزار و میخواد ممنوم میشم راهنمایی کنید.  سلام
  دانلود به روز نرم افزار چطور است؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر

  باید مجدد از سایت مالیات به ادرس tax.gov.ir دانلود و نصب کنید. نرم افزار به روز می شود.
  با تشکر

 26. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مصطفی در 28 مرداد 1399 10:42
  پاسخ
  با سلام ما سال 98 اولین سال فعالیتمون بوده ، میتونیم از تبصره ماده 100 استفاده کنیم یا باید اظهارنامه عادی بفرستیم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بارها در کامنت های قبلی پاسخ دادم خیر نمی توانید چون سال اول فعالیت است باید اظهارنامه عادی ارسال کنید.
  با تشکر
 27. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: elsa در 28 مرداد 1399 10:23
  پاسخ
  با سلام وخسته نباشید بنده یک سالی انتقالی گرفتم برای استان دیگه ولی پروانه اشتغال من هنوز برای استان مبدا است و هنوز انتقال ندادم با توجه به اینکه سال 98 کارکرد من  صفر می باشد  اولا باید اظهارنامه رد کنم و اگه ارسال کنم از تبصره 100 استفاده کنم یا نه و اینکه باید صفر دزامدم و رد کنم ممنون میشم راهنماییم کنین
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  از اظهارنامه عادی استفاده کنید و کل درامد  و صفر منظور کنید.
  با تشکر
 28. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: Abdossalam در 28 مرداد 1399 07:12
  پاسخ
  سلام
  من بیمه دارم، برای سال ۹۶ و ۹۷ اظهارنامه پر نکردم برای سال ۹۸ میتونم ماده۱۰۰ رو انتخاب کنیم یا شامل من نمیشه؟؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  با توجه به بخشنامه خیر چون مالیاتهای سال قبل قطعی نشده نمی توانید ار تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  با تشکر
 29. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: سعید در 28 مرداد 1399 04:54
  پاسخ
  نقل قول: masood
  نقل قول: حامد
  با سلام ،موقع ثبت اظهارنامه توافقی دارای شریک پیغام 1 - خالي بودن يکي از ستون هاي جدول مشخصات شرکا رديف 1
  2 - خالي بودن يکي از ستون هاي جدول مشخصات شرکا رديف 2 رامی دهد  . در قسمت مشخصات شرکا مالیات قطعی شده / تشخیص عملکرد سال 97 خالی است و امکان پرکردن آن نیست چیکار کنم
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  باید برروی هر شریک کلیک و در کادرهای پایین اطلاعات لازم را درج کنید.
  با تشکر

  سلام منم همین مشکل رو دارم ولی برای 97 چیزی نمیشه دستی وارد کرد شما مشکلتون حل شده؟سلام  نه مشکل من هم حل نشده و تقریبا همین مشکل رو منم دارم و راهنمایی انجام شده برا حالت توافقی نیست زمانی میشه این کار رو کرد که اضهارنامه توافقی نباشه


  سلام و خسته نباشید خدمت زحمتکشان این مجموعه و قدردانی از زحمات شما سروران گرامی
  واقعا ممنونم از خدمات شما

  برای من در سال 97 مبلغ 1.8میلیون مالیات اومدع بود که بعد از اعتراض مبلغ رو به 800 هزار تومن کاهش دادن
  چون من و پدرم شریکی تو مغازه کار میکنیم دو تا فیش 400 هزار تومنی باید به من میدادن که پرداخت کنم ولی داخل اداره یه فیش 400 هزار تومنی دادن و دومی چاپ نشد که گفتن برو و فردا بیا ! چند روز رفتم و اومدم و مشکل من هنوز رفع نشده و بهم گفتن نامه نوشتیم استان و معلوم نیست که چه موقع جواب بدن
  الان من نمیتونم اظهارنامه به صورت توافقی ارسال کنم و این پیام رو میده:
  به دلیل عدم تطابق تعداد یا درصد سهم شرکانسبت به عملکرد سال قبل، امکان استفاده از تبصره ماده 100 وجود ندارد 
  اگه ممکن باشه خواستم ببینم مشکل من تا آخر وقت تسلیم اظهارنامه حل شدنی هست یا نه
  اگه راه کاری هست لطفا راهنمایی کنید
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  دقت کنید یکی از شرایط ارسال تبصره ماده 100 عدم تغییر شرکا است. اگر شرکا در بین سال 1398 تغییر کرده باشد نمی توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  با تشکر
 30. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: elm در 27 مرداد 1399 21:53
  پاسخ
  سلام و تشکر از مطالب راهنمایی های مفید شما
  سوال بنده راجب این است که بنده پارسال هیچ فعالیتی نداشتم و اظهارنامه هم پر کردم امسال در پر کردن اظهارنامه با سه مشکل مواجه هستم 1-در قسمت آخرین وضعیت پرونده مالیاتی شما در چه وضعیتی است چه گزینه ای را بزنم. (بنده عدم فعالیت را انتخاب کردم) و 2- اگر این گزینه را انتخاب کنم سوال آیا بدهی مالیاتی سال قبل خود را تسویه نمودید چه گزینه ای را پر کنم بنده که بدهی نداشتم.3- حساب بانکی بنده تراکنش بالایی دارد و مبلغ خرید و فروش ملک در آن جابجا شده است میترسم برای بنده مشکل ساز باشد با عدم فعالیت بنده چاره چیست؟ با تشکر از راهنمایی شما بزرگوار
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  این سوالات زیاد مهم نیست چراکه خود اداره امور مالیاتی همه اطلاعات را در اختیار دارد.
  با تشکر
 31. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: tax در 27 مرداد 1399 21:14
  پاسخ
  با سلام
  بنده سال 97 کارکردم صفر بود و بتبع مالیاتم صفر شد الان میخام 98 رو بزنم که کارکرد سال 98 هم صفر هست ....میخام بدونم ماده 100 رو بزنم یا نه؟
  با تشکر
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  فکر می کنم خود نرم افزار اجازه ندهد. باز تست کنید.
  با تشکر
 32. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: بابائی در 27 مرداد 1399 16:28
  پاسخ
  سلام من از آبان 98 داروخانه افتتاح کردم و اولین سالی هست که میخوام اظهارنامه رد کنم و فروش هم 600 میلیون هست آیا من مشمول ماده 100 میشم یا خیر؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  خیر با توجه به بخشنامه چون سال اول فعالیت هستید نمی توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  با تشکر
 33. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: جواد در 27 مرداد 1399 06:06
  پاسخ
  سلام. دو تا سوال داشتم::
  ۱. الان بعد از 5 سال که مغازه را اجاره دادیم (و مالیات بر اجاره) خودمون دست گرفتیم. میخواهیم از ماده 100 استفاده کنیم میگه پرونده شما تا حالا بررسی (قطعی) نشده و نمی‌توانید از طریق سیستم درخواست بدید. برای استفاده از این ماده باید چه کار کنم؟
  ۲. وقتی هم که اظهارنامه پر می‌کنم تو قسمت آخر و در فیلد معافیت ماده 101عدد صفر رو برای تمام شرکا به صورت پیش فرض وارد کرده و هیچ عددی هم به صورت دستی (غیر از صفر) قبول نمی‌کنه و پیام خطا میده (میگه در محدوده مجاز نیست). برای حل این موضوع هم اگر ممکنه راهنماییم کنید.
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  چون قطعی نشده باید اظهارنامه عادی ارسال کنید. ببینید امسال ماده 101 هوشمند شده یعنی اگر شرکا جای دیگری اظهارنامه ارسال کردند دیگه نمی توانید در این اظهارنامه از معافیت ماده 101 استفاده کنید.
  با تشکر
 34. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمدرضا کرمی پیمان در 27 مرداد 1399 03:33
  پاسخ
  سلام .ادمین عزیز .  ارایشگاه مردانه دارم سالی 15 میلیون درامد دارم . ایا تیک دستورالعمل تبصره 100 اصلاحیه رو فعال کنم ؟ سوال بعدم ایه که مبلغ درامد سالیانه رو باید به ریال وارد کنم یا تومان ؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله تا مبلغ 990 میلیون تومان اگر درامد شما باشد می توانید از ماده 100 استفاده کنید.
  مبالغ باید به ریال وارد شود.
  با تشکر
 35. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: معصومه در 27 مرداد 1399 00:27
  پاسخ
  [hide][/hide]سلام وقت بخیر 
  ببخشید من دفتر نمایندگی بیمه دارم سال ۹۹ تا ۳۱ برج ۳ فعالیت کردم و دفتر رو جمع کردم و الان بدون دفتر و بصورت سیار فعلا دارم کار میکنم تا دفتر گیر بیارم حالا ۳ ماه اول سال رو اظهارنامه بدم واسه مابقی ماه ها چکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنید بزرگوار
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  این اظهارنامه برای سال 1398 هست و برای سال 99 باید در سال 1400 اظهارنامه ارسال کنید.
  با تشکر
 36. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ئخاشئئشی در 27 مرداد 1399 00:18
  پاسخ
  نقل قول: روحی
  با سلام سال ۹۷کلا ۴۵ روز فعالیت داشتم و اولین سالی بود که اظهارنامه ارسال میکردم و بنا به پیشنهاد ممیز فروش و‌درآمد رو صفر اعلام کردم و برگه قطعی با مالیات صفر ریال برام صادر شده ، میتونم از قانون معافیت ماده ۱۰۰ که البته فروشم هم کمتر از میزان حدنصاب است  ؟ 
  ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله برای امسال می توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
   با تشکر

  نقل قول: حسین
  سلام
  میخواستم برای پر کردن اظهارنامه از تبصره ۱۰۰ استفاده کنم. این سوال برام پیش اومده که در صفحه دوم که مربوط به اطلاعات حساب بانکی هست آیا میزان موجودی اول دوره، گردش حساب و مانده حساب باید دقیق وارد شود یا اینکه میشه این آیتم خالی گذاشت و پر نکرد و اینکه حساب به کارتخوان متصل هست حتما باید تیک اتصال حساب به کارتخوان زد؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  من پیشنهاد می کنم موجودی بانک و با دقت وارد کنید. اگر حساب شما متصل به کارتخوان نیست نیازی به انتخاب نیست
  با تشکر

  سلام ممنون بابت راهنمائیتون 
  ببخشید من نام خانوادگیم تغییر کرده ولی  نتونستم تو سامانه اصلاحش کنم مشکلی پیش نمیاد اظهارنامه رد کنم
 37. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: بهنام در 26 مرداد 1399 23:49
  پاسخ
  سلام
  مالیات قطعی عملکرد من در سال 1397 صفر شد و طبق قانون مالیات در سال 1399 نیز در گروه سوم مالیاتی قرار گرفته ام . بهمین خاطر در سال جاری یعنی 1399 وقتی میخوام اظهارنامه مالیاتی در گروه بندی سوم بدم از من میخواد که وضعیت تبصره 100 را مشخص کنم ولی در صورت انتخاب گزینه بلی یا خیر در صورت دو صورت برنامه بسته میشه و دیگر هیچ پنجره ای باز نمیشه و حتی هیچ اخطار یا خطا یا کد پیگیری هم بهم نمیده . حتی در قسمت جستجوی اظهارنامه ها هم چیزی یافت نمیشه . مشکل چی هست و من باید چکار کنم ؟؟؟؟
  در ضمن اینترنت من هیچ مشکلی نداره
 38. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: علی در 26 مرداد 1399 22:59
  پاسخ
  با سلام
  من یک مغازه ورثه ای رو برای بار اول ثبت کردم
  برای اظهارنامه برای معافیت مالیاتی سقف ۲۵۸۰۰۰۰۰
  چکار باید بکنم
  اول ماده ۱۰۱ رو قبول نمیکنه
  از داخل هم نمیدونم کدام فیلدها رو باید پر کنم
  نوع گروه سوم مشارکتی هستش
 39. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: mohammad در 26 مرداد 1399 17:14
  پاسخ
  با سلام مودی دارم کد واحد مالیاتی پارسالش 196700 هست و امسال 196800 خورد این مشکلی نداره ارسال بکنم
  با تشکر
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  خیر مشکلی پیش نمیاد.
  با تشکر
 40. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: امیر در 26 مرداد 1399 16:09
  پاسخ
  با سلام و احترام
  مالیات قطعی سال 97 من صفر شد و از تبصره ماده 100 برای سال 98 استفاده کردم و درآمدم را هم 28 میلیون تومان زدم ولی باز هم مالیاتم صفر شد و فرم ارسال شد و هیچ اشکالی هم نگرفت. با توجه به اینکه جنابعالی در برخی پاسخها به دوستان فرموده بودید که نرم افزار مانع ارسال میشود کمی نگرانم که چرا در مورد من مانع نشد. به نظر شما لازم است مجدد فرم بفرستم یا خیر ؟
  ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  ممکنه بعدا موقع ارزیابی اظهارنامه ها مشکل ایجاد شود و ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در واقع ریسک کمی دارد.
  ب اتشکر
 41. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: روحی در 26 مرداد 1399 13:06
  پاسخ
  با سلام سال ۹۷کلا ۴۵ روز فعالیت داشتم و اولین سالی بود که اظهارنامه ارسال میکردم و بنا به پیشنهاد ممیز فروش و‌درآمد رو صفر اعلام کردم و برگه قطعی با مالیات صفر ریال برام صادر شده ، میتونم از قانون معافیت ماده ۱۰۰ که البته فروشم هم کمتر از میزان حدنصاب است  ؟ 
  ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله برای امسال می توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
   با تشکر
 42. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ستار در 26 مرداد 1399 12:42
  پاسخ
  سلام
  من یک کتابفروشی دارم. برای سال 97 یک ملیون تومان برای ما مالیات زدند. با توجه به اینکه طبق قانون کتاب فروشان معاف از مالیات هستند اعتراض زدیم و گفتند که باید بره کمیسیون. 
  حالا خواستم بدونم اظهار نامه سال 98 رو همون عادی پر کنم برام مشکل پیش نمیاد؟ چون نسبت به سال 97 اعتراض زدیم دیگه توافقی نمیتونیم رد کنیم.
  ممنون میشم که راهنمایی کنید
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله باید اظهارنامه عادی ارسال کنید.
  با تشکر
 43. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: masood در 26 مرداد 1399 12:01
  پاسخ
  نقل قول: حامد
  با سلام ،موقع ثبت اظهارنامه توافقی دارای شریک پیغام 1 - خالي بودن يکي از ستون هاي جدول مشخصات شرکا رديف 1
  2 - خالي بودن يکي از ستون هاي جدول مشخصات شرکا رديف 2 رامی دهد  . در قسمت مشخصات شرکا مالیات قطعی شده / تشخیص عملکرد سال 97 خالی است و امکان پرکردن آن نیست چیکار کنم
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  باید برروی هر شریک کلیک و در کادرهای پایین اطلاعات لازم را درج کنید.
  با تشکر

  سلام منم همین مشکل رو دارم ولی برای 97 چیزی نمیشه دستی وارد کرد شما مشکلتون حل شده؟
 44. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهسا در 26 مرداد 1399 11:22
  پاسخ
  انشالله همیشه سلامت باشید خداوند خیرتون بده به خاطر وقتی که میزارید و مردم رو راهنمایی می کنین. 
 45. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسین در 26 مرداد 1399 00:51
  پاسخ
  سلام ادمین گرامی
  سال 98 کل فروش اجناسم 150 ملیون بوده و کل سودم که 20 درصد حساب کنید 30 ملیون که از این 30 ملیون هم 5 ملیون بابت اجاره بوده یعنی خالص 25 ملیون کاسب شدم .الان یک قسمتی هستش که نوشته مجموع فروش کالا و خدمات در طی سال . الان این جلوش چی بنویسم؟25 ملیون بنویسم یا 150 ملیون؟
  یک کادر هم پایینش هستش که نوشته مبلغ مالیات مقطوع عملکرد سال 1398 تو این کادر چی بنویسم.سپاس از شما

 46. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسین در 25 مرداد 1399 21:57
  پاسخ
  سلام ادمین گرامی
  من سال 97 به صورت عادی رد کردم و مالیتام صفر اومده ایا سال 98 میتونم توافقی بزنم؟
  سوال دوم :من سال 98 کل فروش اجناسم 150 ملیون بوده و کل سودم که 20 درصد حساب کنید 30 ملیون که از این 30 ملیون هم 5 ملیون بابت اجاره بوده یعنی خالص 20 ملیون کاسب شدم .الان یک قسمتی هستش که نوشته مجموع فروش کالا و خدمات در طی سال . الان این جلوش چی بنویسم؟25 ملیون بنویسم یا 150 ملیون؟
  یک کادر هم پایینش هستش که نوشته مبلغ مالیات مقطوع عملکرد سال 1398 تو این کادر چی بنویسم.سپاس از شما
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله برای سال 98 می توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.

 47. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمد در 25 مرداد 1399 20:46
  پاسخ
  سلام نام خانوادگیم رو تغییر دادم هرکاری میکنم تو سامانه اصلاح نمیشه 
  وقتی ویرایشو میزنم کد ملی و نام خانوادگی و قابلیت تغییر نداره

  ببخشید من کارکردم تو سال 97 5 میلیون بوده از تبصره  ماده 100 استفاده کردم  و مالیاتم صفر شده 
  تو سال 98 درامدم 23 میلیون بوده 
  آیا بازم میشه از تبصره ماده 10استفاده کنم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  فکر نمیکنم چون سال 97 صفر شده بتوانید از تبصره مداده 100 استفاده کنید.
  با تشکر
 48. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسین در 25 مرداد 1399 19:52
  پاسخ
  سلام
  میخواستم برای پر کردن اظهارنامه از تبصره ۱۰۰ استفاده کنم. این سوال برام پیش اومده که در صفحه دوم که مربوط به اطلاعات حساب بانکی هست آیا میزان موجودی اول دوره، گردش حساب و مانده حساب باید دقیق وارد شود یا اینکه میشه این آیتم خالی گذاشت و پر نکرد و اینکه حساب به کارتخوان متصل هست حتما باید تیک اتصال حساب به کارتخوان زد؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  من پیشنهاد می کنم موجودی بانک و با دقت وارد کنید. اگر حساب شما متصل به کارتخوان نیست نیازی به انتخاب نیست
  با تشکر
 49. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: علی در 25 مرداد 1399 17:45
  پاسخ
  با سلام
  فردی که مالیات قطعی سال 97 اون صفر باشه می تونه تبصره ماده 100 استفاده کنه؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  خیر خود نرم افزار مانع ارسال می شود.
  با تشکر
 50. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محسن در 25 مرداد 1399 17:23
  پاسخ
  با سلام
  افراد دو شغله چجوری اظهارنامه بفرستند.
  من هم مغازه دارم هم پروانه نظام مهندسی ساختمان. سال گذشته 70 درصد درامد را مغازه گذاشتم و 30 درصد مهندسی ساختمان. اما الان که ماده 100 می زنم فقط مشخصات مغازه را میاره و مشخصات پروانه ساخنمان را نمیاره. همین طور ادامه بدم یا باید کار دگه ای کرد
  با تشکر
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  شما باید برای پروانه نظام مهندسی نیز ثبت نام انجام می دادید و اظهارنامه جداگانه باید ارسال کنید. چون دو مجوز دارید باید برای هر مجوز یک ثبت نام و پرونده جداگانه مالیاتی تشکیل بدهید.
  با تشکر
 51. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ali در 25 مرداد 1399 13:54
  پاسخ
  با سلام
  میخوام اظهار نامه پر کنم به صورت توافقی . سال ۸۸ تقریبا ۲۰۰ملیون کالا فروختم و سود کالای فروخته شدم هم ۳۵ملیون بوده یعنی ۳۵ ملیون کاسب شدم.حالا یکجای اظهارنامه نوشته مجموع فروش و خدمات در طی سال . الان اینجا ۲۰۰ ملیون پر کنم یا ۳۵ سود فروش.
  ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  ببینید در حسابداری فروش با سود تفاوت دارد در اینجا یعنی کل فروش سال 1398
  با تشکر
 52. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمدرضا در 25 مرداد 1399 13:19
  پاسخ
  سلام من هرچی گروه رو انتخاب میکنم تو صفحه بعد جای گروه رو نامشخص میزنه
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  مشکلی نیست شما بقیه مراحل اظهارنامه را تکمیل کنید خود سیستم تصحیح می کند.
  با تشکر
 53. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ghlzd در 25 مرداد 1399 12:31
  پاسخ
  من اظهارنامه حقیقی دفترخدماتی و حق العمل کاری(خدمات ترخیص کالا-شخص) رو میخوام رد کنم و عملا دوسال متوالی ما زیان داشتیم، امسال هم ب این صورت که 9.000.000.000 ريال هزینه داشتیم و 8.000.000.000 ريال درآمد. پس عملا100.000.000 ريال زیان و اگر تیک تبصره 100 ق.م.م رو بزنم هزینه های ما منتفی میشه...ما نمیخوایم این اتفاق بیفته ولی از طرفی هم درآمدمون شامل تبصره100 میشه و زیر 9.000.000.000ريال هست.
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  اگر واقعا مطمین هستید که هزینه های شما مورد قبول اداره مالیات قرار میگیره و مالیات شما صفر میشه از اظهارنامه عادی استفاده کنید.
  با تشکر
 54. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: هاشم در 25 مرداد 1399 12:25
  پاسخ
  با سلام و خسته نباشید
  من مهندس ناظر تاسیسات مکانیکی هستم و تا حالا از تبصره 100 استفاده نمیکردم- ایا میتونم با تایید استفاده از تبصره 100 وارد مرحله بعد بشوم و وضعیت مالیات قطعی رو ببینم و در صورتی که خواستم دوباره برگشته و مطابق روال قدیم و بدون تبصره 100 اظهار نامه رو ثبت کنم
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  باید اظهارمنامه جدید ایجاد کنید هنگامیکه نوع اظهارنامه تبصره 100 شود دیگه نمیتونید برگردید عقب و تغییر دهید مگر مجدد اظهارنامه جدید ایجاد کنید.
  با تشکر

 55. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: کاظمی در 25 مرداد 1399 10:58
  پاسخ
  با دروود 
  در سایت اداره مالیات تشکیل پرونده دادم در قسمت فعالیتها، لیست فعالیتهای ثبتی ، کد فعالیت بلور چینی کریستال نیست چه باید کرد ؟
  باتشکر 
  کاظمی
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  مشکلی نیست شما کدهای مشابه را انتخاب کنید.
  با تشکر
 56. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: حسن در 25 مرداد 1399 10:15
  پاسخ
  سلام، برای استفاده از تبصره ماده 100،
  با توجه به اینکه مالیات مقطوع است آیا نیازی به درج مبلغ فروش کالا و خدمات است؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله حتما درج کنید.
  با تشکر

 57. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهمان الهه در 25 مرداد 1399 01:34
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر موقع ارسال اظهارنامه خطا خالي بودن یکی از ستون های جدول مشخصات شرکا ردیف ۱و ۲ رو میده وقسمت (مالیات قطعی شده/تشخیص عملکرد سال 97) خالیه و غیر قابل ویرایش
  • مالیات سال 97بنده هم صفر هستش  ولی اتوماتیک مبلغ در قسمت مورد نظر لحاظ نشده واین قسمت خالیه و خطا میده
  • لطفا راهنمایی بفرماییدالان باید چیکار کنم


  نقل قول: رضا
  با سلام
  چنانچه درآمد سال 98 مبلغی به مراتب بالاتر از سال 97 باشد آیا بازهم میتوان از ماده صد استفاده کرد؟ با سپاس
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله منتهی به شرطیکه از 990 میلیون تومان بیشتر نشود
  با تشکر

  نقل قول: محمد
  • سلام وقت بخیر من همه موارد رو پر کردم فقط موقع ارسال اظهارنامه خطا خالي بودن یکی از ستون های جدول مشخصات شرکا ردیف ۱و ۲ رو میده 
  • یعنی باید کدوم قسمت رو پر کنم؟ 
  • blush پاسخ
   با سلام و وقت بخیر
   باید قسمت و جدول مربوط به شرکا تکمیل شود و احتمالا شما در سامانه ثبت نام کد اقتصادی مشخصات شرکا را به درستی تکمیل نکردید. باید سامانه ثبت نام کد اقتصادی را نیز چک کنید. دقت کنید اگر شرکا در سال 1398 تغییر کرده باشد شما نمی توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  • با تشکر
  برای منم هم همچین خطایی میده لطفا اگه تونستید مشکلتون رو حل کنید من رو هم راهنمایی کنید
 58. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: امیر در 25 مرداد 1399 00:35
  پاسخ
  سلام. من سال 98 از صرافی 2 تا سکه خریدم. مشمول ماده 100 میشم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  در سایت سازمان مالیات یعنی tax.gov.ir روی گزینه مالیات سکه کلیک کنید تا وضعیت شما نمایش داده شود.
  با تشکر
 59. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمد در 24 مرداد 1399 19:13
  پاسخ
  با سلام و تشکر از سایت بسیار مفید شما، من اظهار نامه را تا مرحله آخر رفتم ولی با وجود آنکه مالیات قطعی من که در پرینت هم نشان میده ، حدود 4 میلیون تومان است ولی در قسمت صدور قبض عدد حدود  3 میلیون  نشان می دهد. چکار باید بکنم . البته من مجموع فروش  کالا را همان حداقل پیشنهادی سایت زدم و ار تبصره 100 استفاده کردم . البته هنوز ارسال قطعی نشده و کد رهگیری نگرفتم . ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  احتمالا شما قسط بندی کردید اگر اینچنین نبود سریعا به حوزه مالیاتی مراجعه کنید.
  با تشکر
 60. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهسا در 24 مرداد 1399 17:12
  پاسخ
  با سلام
  دوتا سئوال داشتم
  ماده صد طبق مالیات سال 94 زیاد میشه یا 96
  و اگر اون سال مالیات ب خاطر هزینه درمانی صفر شده باشه الان میتونم از ماده صد استفاده کنم؟

  سلام و عرض ادب
  چند روز پيش برای من برگه تشخیص مالیات سال 96اومد که من ب مبلغ معترض و برگه اعتراض پر کردم بخاطر درمان همسرم ایا الان فاکتور هزینه های درمانی سال 98 را ارائه کنم برای برگ  96 قابل قبول است یا فاکتورها حتما باید مربوط به سال 96 باشند؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  خیر هزینه های درمانی هرسال مربوط به همان دوره است و از سالهای قبل قابل کسر نیست فاکتورهای هزینه حتما باید مربطو به 1398 باشد.
  با تشکر
 61. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مهدی در 24 مرداد 1399 14:43
  پاسخ
  با سلام
  بنده موقع استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ زمانیکه ارسال اطلاعات رو میزنم، نرم افزار ایراد میگیره و مینویسه خالی بودن یکی از ستون های جدول مشخصات شرکا ردیف ۱ و ۲
  در حالیکه امکان ویرایش در قسمت شرکا وجود نداره. چکار باید کرد
  ممنون
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  باید از سامانه ثبت نام کد اقتصادی شرکا را تصحیح کنید.
  با تشکر
 62. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: بهرام در 24 مرداد 1399 13:34
  پاسخ
  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده مهندس ناظر ساختمان می باشم که کارکردم کمی بیشتر از سقف مبلغ معافیت که گویا 258000000 ریال است می باشد. گروه سوم و از تبصره ماده 100 استفاده کردم.
  بنده تاریخ آغاز فعالیت که همان تاریخ صدور پروانه اشتغال به کاری بوده را در قسمت 3 فرم صحیح وارد کردم اما پس از ارسال اظهارنامه در فایل pdf متوجه شدم که تاریخ مغایر با اطلاعاتی بوده که بنده وارد کردم  و در بخش 1 نیز با پیام ( مودی گرامی میزان فروش کالا و خدمات شما کمتر از مبلغ مقابل نمیتواند ابراز شود 258000000 ) روبرو شدم.
  اگر ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید که نیاز به اصلاح اظهار نامه دارم و اصلا آیا امکان ویرایش برای من که کد رهگیری ارسال اظهار نامه را دریافت کردم وجود دارد؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله به راحتی می توانید اظهارنامه را اصلاح کنید منتهی دقت کنید حتما از گزینه اظهارنامه جایگزین استفاده کنید و فعلا از گزینه اظهارنامه اصلاحی استفاده نکنید.
  با تشکر
 63. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: Mona در 24 مرداد 1399 11:52
  پاسخ
  سلام وقت بخیر.برای تغییر شماره موبایل باید حتما خود مودی مراجعه کنه؟من شماره موبایلم عوض شده و اطلاعات کاربری رو ندارم و خودمم وقت ندارم برای عوض کردن شماره به دارایی مراجعه کنم میشه یه نفر دیگه رو به جای خودم به دارایی بفرستم واسه تعویض شماره یا حتما باید خودم برم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  حتما باید شخص مودی مراجعه و درخواست تغییر دهد.
  با تشکر
 64. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمد در 24 مرداد 1399 11:25
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر من همه موارد رو پر کردم فقط موقع ارسال اظهارنامه خطا خالي بودن یکی از ستون های جدول مشخصات شرکا ردیف ۱و ۲ رو میده 
  • یعنی باید کدوم قسمت رو پر کنم؟ 
  • blush پاسخ
   با سلام و وقت بخیر
   باید قسمت و جدول مربوط به شرکا تکمیل شود و احتمالا شما در سامانه ثبت نام کد اقتصادی مشخصات شرکا را به درستی تکمیل نکردید. باید سامانه ثبت نام کد اقتصادی را نیز چک کنید. دقت کنید اگر شرکا در سال 1398 تغییر کرده باشد شما نمی توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید.
  • با تشکر
 65. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: رضا در 24 مرداد 1399 09:45
  پاسخ
  با سلام
  چنانچه درآمد سال 98 مبلغی به مراتب بالاتر از سال 97 باشد آیا بازهم میتوان از ماده صد استفاده کرد؟ با سپاس
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله منتهی به شرطیکه از 990 میلیون تومان بیشتر نشود
  با تشکر
 66. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: Mina در 24 مرداد 1399 01:08
  پاسخ
  با سلام و عرض احترام..من قسط های اظهارنامه رو سه تا کردم ..برای ماه های شهریور و مهر تاریخ پرداخت باید دقیقا همون تاریخی که روی قبض خورده پرداخت بشه ؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله باید در تاریخ معین شده پرداخت شود وگرنه مشمول جریمه ماده 190 ق.م.م خواهد شد.
  با تشکر
 67. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: سام حیدری در 23 مرداد 1399 17:47
  پاسخ
  با عرض سلام
  من سال ۹۷ فقط ۲ماه فعالیت داشتم و از مالیات معاف شدم
  امسال از تبصره ۱۰۰ استفاده کنم مجدد برام صفر میزنه؟
  ایا میتونم ارسال کنم ؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  اگر مالیات قطعی 97 صفر بوده به احتمال زیاد نرم افزار اجازه نمیده که مجددا صفر ارسال کنید.
  با تشکر
 68. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: سمیرا سامنی در 23 مرداد 1399 17:13
  پاسخ
  سلام وقت بخیر
  ۲تا سوال داشتم فقط ازتون خواهش میکنم پیام من رو دیدن جواب بدین
  اول اینکه اگر اظهارنامه قطعی زده باشیم امکانش هست به اظهارنامه معمولی تغییر بریم؟ اگر اره چگونه امکانش هست؟
  من اظهارنامه اصلاحی و یا جایگزین رو که میزنم فقط داخل اظهارنامه رو میتونم تغییر بدم گزینه ای نداره که بتونم عادی بکنم از چند نفر هم پرسیدن گفتن امکانش نیست لطفا راهنمایی کنید
  دوم من اظهارنامه عادی پر کردم و ارسال کردم اما مودی ازمن خواست که اصلاح بشه وقتی اصلاحیه رو میزنم خطایی که میده این هست که باید شماره حساب بانکی ونام شعبه و کد شعبه رو ثبت کنید ، در مرحله دوم من اینکارو کردم اما زمان اصلاح اظهارنامه همین خطا رو میده لطفا راهنمایی کنید من در دفتر امور مشترکین فعالیت دارم که مراجعه کننده زیاد به این مشکلات برمیخوره
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  در مورد سوال اول بله شما می توانید به راحتی اظهارنامه جایگزین ارسال کنید فقط کافیست در موقع انتخاب اظهارنامه گزینه استفاده از تبصره 100 را خیر انتخاب کنید. اگر مشکلی بود در واتساپ پیام بدید تا به صورت تصویری راهنمایی کنم.
  در مورد سوال دوم همانطور که من در پیج اینستاگرامم در دور روز قبل کلیپ گذاشتم توضیح دادم این خطا به این علت است که شماره حساب به نام شخص مودی نیست باید از طریق سامانه ثبت نام کد اقتصادی شماره حساب را تغییر و مجدد در نرم افزار اظهارنامه بارگزاری کنید.
  با تشکر
 69. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: علی در 23 مرداد 1399 15:54
  پاسخ
  ببخشید من سال 98 جواز گرفته ام ایا مشمول گروه 3 هستم
  وایاتبصره 3 باید بله را بزنم یا خیر حداکثر درامد خالص من پارسال دو میلیون تومن بود
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله مشمول گروه 3 هستید ولی طبق بخشنامه امسال نمی توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید. متن کامل بخشنامه در متن این مطلب وجود دارد.
  با تشکر
 70. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: رضا در 23 مرداد 1399 13:50
  پاسخ
  سلام وقت بخیر 
  ممنون از پاسخگویی شما
  مالیات سال 96 بنده صفر شد ب خاطر هزینه  درمانی بنظر شما الان از ماده صد استفاده کنم؟ یا یاز از معافیت های درمانی باید استفاده کنم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  اگر برای امسال نیز مطمین هستید با منظور نمودن هزینه درمانی مالیات شما صفر خواهد شد از همان اظهارنامه عادی استفاده کنید.
  با تشکر
 71. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: mina در 23 مرداد 1399 11:50
  پاسخ
  با سل
  مبلغ مالیات من ١۶٠ میلیون شده ..به این مبلغ اعتراض دارم ..بنظرتون اظهارنامه عادی رد کنم?
   و سوال دوم اینکه بعد از اینکه اعتراضم رو الکترونیکی ثبت کردم چه زمانی به سازمان مراجعه کنم؟ 
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله این مبلغ مالیات مشمول تبصره ماده 100 نمی شود.
  هر زمان که اعتراض و ثبت کردید پیامک ارسال میشود و برای اطمینان نیز می توانید هر چند روز یکبار سامانه را چک کنید.
  با تشکر

 72. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: کرمی در 23 مرداد 1399 10:58
  پاسخ
  سلام وقت بخیر ببخشید مشکلی برای اظهار نامه من به وجود امده
  من اظهارنامه رو ارسال کردم و کد رهگیری هم داد ولی مجدد که میخوام ازش پرینت چاپ بگریریم دیگه هر چی اطلاعات وارد میکنم میگه به "
  "گدلیل ناسازگاری محتوای فایل ارسال شده و فایل موجود . امکان احراز فایل اظهار نامه وجود ندارد""

  خواستم ببینم مشکل چیه باید چیکار کنم؟؟؟؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  احتمالا اعداد ورودی را با فرمت دیگه مثلا یونیکد فارسی وارد می کنید. کیبورد را برروی انگلیسی قرار دهید.
  با تشکر
 73. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مرجان در 23 مرداد 1399 10:23
  پاسخ
  با سلام من اظهارنامه مالیاتی پر کردم و ارسال کردم و کد رهگیری دریافت کردم. الان چطوری می توانم گروه تغییر بدهم و از تبصره 100 هم استفاده کنم. وقتی اصلاح و جایگزینی می زنم صفحه اول که انتخاب گروه هست را نمی آورد و وقتی اظهارنامه جدید پر  میکنم نمی توانم ثبت کنم چون قبلا یک بار ثبت کردم چگونه اظهار نامه ثبت شده را می توانم حذف کنم؟ ممنونم می شوم راهنمایی کنید
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  باید از جایگزین استفاده کنید البته تا الان هر کاربری تونسته اظهارنامه جایزگین ثبت کنه مشکل شما جای تامل داره.
  با تشکر
 74. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: م در 22 مرداد 1399 23:25
  پاسخ
  با سلام
  من ادرسم در زمستان 1397 تغيير دادم و مبناي محاسبه سال 1397 آدرس قدیم بود.
  ایا برای سال 1398 مي توانم با توجه به جابجايي آدرس از ماده 100 استفاده نمايم؟
  با تشکر
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله می توانید از تبصره ماده 100 استفده کنید.
  با تشکر
 75. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: زهرا در 22 مرداد 1399 16:30
  پاسخ
  سلام چند تا سوال داشتم 
  ۱_وقتی اظهار نامه جایگزین ارسال میشه قبوض اطهار نامه قبلی رو چطور حذف کنیم؟ برای اظهار نامه عادی
  ۲_در جایی گفتین بررای استفاده از معافیت ماده ۱۰۱ در تبصره ۱۰۰ محدودیت نداریم یعنی میشه دو بار از ۲۵۸۰۰۰۰۰استفاده کرد؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  کافیه به سامانه مالیاتی و پرداخت مالیات برید و اونجا قبض را حذف کنید.
  در مورد سوال دوم هرکی گفته اشتباه گفته و طبق قانون مالیات و تاکید روسای سازمان مالیاتی هر شخص حقیقی برای کل محل های فعالیت خود فقط از یک معافیت ماده 101 می تواند استفاده کند. در نرم افزار اظهارنامه امسال نیز این مورد مشهود است.
  با تشکر

 76. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مینا در 22 مرداد 1399 14:47
  پاسخ
  سلام وقت بخیر
  من  برای اظهارنامه یک داروخانه خواستم تبصره صد استفاده کنم مالیات ٩٨ با ١٢ درصد افزایش ١۵٠ میلیون شده ولی موقع ارسال پیغام خطا داد ک چون میزان فروش بیشتر از ٣٠ درصد معافیت هست شامل تبصره صد نمیشید..ممنون میشم راهنمایی کنید چه اظهارنامه ای و با چه گروهی رد کنم

  سلام مجدد
  اظهارنامه ماده صد ارسال کردم..امکانش هست اصلاح کنم واظهار نامه عادی رد کنم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  با توجه به درامد و مالیات شما به احتمال زیاد گروه دوم باشید. و باید اظهارنامه گروه دوم را ارسال کنید
  با تشکر
 77. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: مسعود قادری خواه در 22 مرداد 1399 12:10
  پاسخ
  سپاسگزارم.استفادهکردم.
 78. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: احسان در 22 مرداد 1399 05:39
  پاسخ
  سلام.
  من در سال۹۸ چند ماه در یک شهر و بعد به شهر دیگری رفته ام و بقیه کارکردم در شهر دیگری بوده است . می توانم برای کل سال از تبصره ۱۰۰ استفاده کنم ؟؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  بله می توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید منتهی برای هر محل فعالیت باید یک اظهارنامه جداگانه ارسالا کنید
  با تشکر
 79. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: محمدی در 22 مرداد 1399 03:12
  پاسخ
  سلام. خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگویی شما

  ما چند سال پیش بابت پرداخت مالیات صحبت کردیم و تخفیف خوبی گرفتیم، مالیاتمون شد  80.000 تومن. و از اون سال به بعد بحث تبصره 100 پیش اومد و ما استفاده کردیم و هرسال مبلغ کمی افزایش داشت. تا امسال که مبلغ قطعی شده مالیات رو مثل سال قبل 102.000 تومن اعلام میکنه.
  به نظر خودم این مبلغ کمه، چون سال 93 مبلغ 400.000 ت پرداخت کرده بودیم.

  از نظر شما همین مبلغ رو با تبصره 100 تایید و پرداخت کنم یا کار دیگه ای انجام بدم؟ چون میخوام خیالم از بابت آینده راحت باشه...

  سپاس
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  اگر برنامه و گروه بندی شما اجازه استفاده از تبصره ماده 100 را می دهد به نظر من از تبصره فوق استفاده کنید.
  با تشکر
 80. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
  نویسنده: ali nazeri در 22 مرداد 1399 01:17
  پاسخ
  با سلام و خسته نباشید.
  بنده یه مغازه کوچک برای خدمات نرم افزاری دارم که یک کارتخوان فروشگاهی بانک پاسارگاد داخلش هست، همچنین یک سایت دارم که برای همین کار و ارائه خدمات نرم افزاری موبایل به صورت آنلاین است که به درگاه پرداخت اینترنتی بانک پارسیان. چند وقت پیش برای مغازه اقدام به اخذ پروانه کسب کردم.
  حالا سوال من اینه که آیا باید برای سایت هم پروانه جداگانه بگیرم؟
  اگر نه، برای امور مالیاتی که برای مغازه تکمیل میکنم، برای مشخص کردن درآمد آیا باید درآمدی که از سایت هم دارم در همین جا (یعنی روی مالیات مغازه) ذکر کنم؟ چون درگاه پرداختی که در سایت هست به اسم خودمه و به حساب پارسیان بنده متصله. یا همون درآمدی که فقط از طریق مغازه و پوز فروشگاهی بانک پاسارگاد دارم رو باید ارائه بدم؟
  blush پاسخ
  با سلام و وقت بخیر
  اگر حساب درگاه اینترنتی به نام خود شما هست نیازی به اخذ مجوز جداگانه برای سایت ندارید و درامد همان سایت را با درامد مغازه یکجا در اظهارنامه ارسال کنید.
  با تشکر
تعداد بازدید: 86699 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 508

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

تمام کلیپ‌های اینستاگرام ما اینجاست

سینمای حسابداری

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید