محصولات کاناز
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو XBRL) اندازه ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
نویسنده: ایمان ثابتی بلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت نرم افزار‌تبدیل‌اکسل‌به‌VCF کاناز(انتقال و ذخیره ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...
آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده توسط سایت کاناز اسپید تهیه شده است. قانون ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری » ریفاینانس( Refinance) به چه معناست؟

ریفاینانس( Refinance) به چه معناست؟

   موضوع: آموزش حسابداری
ریفاینانس( Refinance) به چه معناست؟
سلام به همه دوستان

ریفاینانس( Refinance) به چه معناست؟
Refinance یا به طور خلاصه "refi" به فرآیند بازنگری و جایگزینی شرایط توافق نامه اعتبار (وام و تسهیلات) موجود اطلاق می شود. معمولاً در رابطه با وام یا رهن. هنگامی که یک کسب و کار یا یک فرد تصمیم می گیرد تعهد اعتباری خود را مجدداً تأمین کند ، آنها در واقع به دنبال ایجاد تغییرات مطلوب در نرخ بهره ، برنامه پرداخت و / یا سایر شرایط مندرج در قرارداد خود هستند. در صورت تصویب ، وام گیرنده قرارداد جدیدی می گیرد که جای قرارداد اصلی را می گیرد.

وام گیرندگان معمولاً تصمیم می گیرند وقتی فضای نرخ بهره به طور قابل توجهی تغییر می کند ، سرمایه خود را تأمین کنند ، که باعث پس انداز احتمالی پرداخت بدهی حاصل از یک قرارداد جدید می شود.

چگونه یک ریفاینانس کار می کند
مصرف کنندگان معمولاً برای دستیابی به شرایط تسهیلات و استقراض مطلوب تر ، اغلب در پاسخ به تغییر شرایط اقتصادی ، به دنبال تأمین و تغییر مجدد برخی تعهدات بدهی هستند. اهداف مشترک از تأمین مالی مجدد کاهش نرخ بهره ثابت برای کاهش پرداخت در طول مدت وام ، تغییر مدت زمان وام یا تغییر وام از رهن با نرخ ثابت به رهن با نرخ قابل تنظیم (ARM) یا بالعکس است. .

وام گیرندگان همچنین ممکن است به دلیل بهبود مشخصات اعتبار آنها ، به دلیل تغییراتی که در برنامه های بلند مدت مالی آنها ایجاد شده است ، و یا پرداخت بدهی های موجود خود را با ادغام آنها در یک وام با قیمت پایین ، دوباره بازپرداخت کنند.

متداول ترین انگیزه برای سرمایه گذاری مجدد ، نرخ بهره است. از آنجا که نرخ بهره چرخه ای است ، بسیاری از مصرف کنندگان تصمیم می گیرند با کاهش نرخ ها ، سرمایه گذاری مجدد خود را انجام دهند. سیاست پولی ملی ، چرخه اقتصادی و رقابت در بازار می تواند از عوامل اصلی افزایش یا کاهش نرخ بهره برای مصرف کنندگان و مشاغل باشد. این عوامل می توانند نرخ بهره را در انواع محصولات اعتباری ، از جمله وام های غیر گردان و کارت های اعتباری گردان ، تحت تأثیر قرار دهند. در یک محیط با نرخ بالا ، بدهکاران با محصولات با نرخ بهره متغیر در نهایت سود بیشتری پرداخت می کنند. عکس این در یک محیط با نرخ پایین صادق است.

برای بازپرداخت مالی ، یک وام گیرنده باید یا با وام دهنده فعلی خود یا با یک وام جدید با درخواست تماس گرفته و درخواست وام جدید را تکمیل کند. بازپرداخت سرمایه گذاری متعاقباً شامل ارزیابی مجدد شرایط اعتباری یک فرد یا یک بنگاه اقتصادی و وضعیت مالی است. وام های مصرفی که به طور معمول برای سرمایه گذاری مجدد در نظر گرفته می شود ، شامل وام های رهنی ، وام خودرو و وام های دانشجویی است.

همچنین مشاغل ممکن است به دنبال بازپرداخت وام های رهنی در املاک تجاری باشند. بسیاری از سرمایه گذاران تجاری ترازنامه شرکتی خود را برای وام های تجاری صادر شده توسط بستانکارها ارزیابی می کنند که می تواند از نرخ های پایین بازار یا مشخصات اعتبار بهبود یافته بهره مند شود.

نتیجه
در واقع بر خلاف آنچه در تمام سایت ها گفته شده ریفاینانس یعنی تغییر در نرخ بهره، مدت و یا شرایط وامی است که قبلا سرمایه گذار دریافت کرده مثلا وامی از بانک سامان به مبلغ 20,000,000,000 ریال دریافت کرده با نرخ بهره 28% و مدت 2 سال. حالا وام گیرنده قصد دارد که نرخ بهره را به 20% و مدت بازپرداخت وام را به یکسال تغییر دهد در این حالت ریفاینانس اتفاق می افتد. که بانک اگر موافقت کند یک قرارداد الحاقی تنظیم می کند.
سلام به همه دوستان ریفاینانس( Refinance) به چه معناست؟ Refinance یا به طور خلاصه "refi" به فرآیند بازنگری و جایگزینی شرایط توافق نامه اعتبار (وام و تسهیلات) موجود اطلاق می شود. معمولاً در رابطه با وام یا رهن. هنگامی که یک کسب و کار یا یک فرد تصمیم می گیرد تعهد اعتباری خود را مجدداً تأمین کند ، آنها ...
نظرات
ارسال نظر
تعداد بازدید: 287 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 0

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

تمام کلیپ‌های اینستاگرام ما اینجاست

سینمای حسابداری

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید