محصولات کاناز
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو XBRL) اندازه ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
نویسنده: ایمان ثابتی بلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت نرم افزار‌تبدیل‌اکسل‌به‌VCF کاناز(انتقال و ذخیره ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...
آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده توسط سایت کاناز اسپید تهیه شده است. قانون ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » حق اولاد فرزند طلاق گرفته تعلق می گیرد؟

حق اولاد فرزند طلاق گرفته تعلق می گیرد؟

حق اولاد فرزند طلاق گرفته تعلق می گیرد؟
سلام به همه دوستان
یکی از دوستان سوال خوبی کرده بود اینکه اگر زن و شوهری از همدیگر جدا شدند(طلاق بگیرند) و دادگاه حضانت فرزند و به خانم داده است آیا به شوهر حق اولاد تعلق میگیرد یا خیر؟

در جواب باید بگویم بله تعلق میگیرد.

اولا در ماده 86 قانون تامین اجتماعی شرط حضانت توسط قانون گذار اورده نشده است
دوما درست است که زن و شوهر جدا شدند اما فرزند انها که جدا نشده و تا ابد این فرزند هم برای پدر است و هم برای مادر و طبق قوانین و شرع و عرف پدر و مادر باید به بچه خود رسیدگی و مایحتاج او را تامین کنند.

پس بنابراین بر اساس دو دلیل فوق که منطبق با قوانین و شرع و عرف است فرزند متعلق به مادر و پدر بوده و هر دو(یعنی پدر و مادر) باید مخارج فرزند بچه خود را تامین کنند حتی اگر از هم طلاق گرفته باشند. و از طرفی واقعا منظور قانونگذار از تعیین حق اولاد این بوده که پدر و مادر این حق اولاد را برای فرزند خود هزینه و صرف کنند.

ممنون از همه شما
سلام به همه دوستان یکی از دوستان سوال خوبی کرده بود اینکه اگر زن و شوهری از همدیگر جدا شدند(طلاق بگیرند) و دادگاه حضانت فرزند و به خانم داده است آیا به شوهر حق اولاد تعلق میگیرد یا خیر؟ در جواب باید بگویم بله تعلق میگیرد. اولا در ماده 86 قانون تامین اجتماعی شرط حضانت توسط قانون گذار اورده نشده است ...
نظرات
ارسال نظر
تعداد بازدید: 62 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 0

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

تمام کلیپ‌های اینستاگرام ما اینجاست

سینمای حسابداری

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید