محصولات کاناز
نویسنده: ایمان ثابتی بلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده توسط سایت کاناز اسپید تهیه شده است. قانون ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
این کتاب توانست ظرف 4 ماه به چاپ پنجم برسد و این یعنی نشان دهنده کاربردی و به ...
نسخه جدید 1399 صفر تا صد مالیات بر حقوق همانطور که می دانید سازمان امور مالیاتی ...
این بار با یک محصول جدید و کاملا متفاوت در خدمت شما هستم. آموزش حسابداری ...
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت فیلم‌ آموزش حسابداری حقوق و دستمزد با اکسل و نرم ...
سلام. من سید مصطفی هاشمی برای این ساعت فیلم‌ آموزش حسابداری حقوق و دستمزد با ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

فیلم‌های ناب مالی، مالیاتی و حسابداری در اینستاگرام ما

صفحه آموزش حسابداری در اینستاگرام

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » آیا به هزینه حمل مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟

آیا به هزینه حمل مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟

آیا به هزینه حمل مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟
سلام خدمت همه دوستان
برخی دوستان سوال کرده بودن که هزینه حمل که در فاکتور فروش درج میک نیم ایا ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟
اول لازم است که نگاهی به مالیات بر ارزش افزوده بیندازیم.
در ماده 1 قانون مالیات بر ارزش افزوده گفته هرگونه ارایه خدمات و کالا در ایران مشمول این قانون است.
همانطور که از متن این ماده پیداست مودی باید خودش خدمات یا کالا را ارایه دهد. حتما برخورد داشتید که ما به عنوان فروشنده گاهی اوقات کرایه حمل را از حساب خودمان پرداخت می کنیم و بعدا از مشتری دریافت می کنیم چراکه طبق توافقی که با مشتری داشتیم او باید هزینه حمل را پرداخت کند.
در اینجا ما فقط واسط پرداخت هزینه حمل بودیم و کار حمل را خود ما انجام ندادیم بلکه شرکت باربری حمل کالا را انجام داده است. پس چون ما خدمات حمل ارایه ندادیم پس لازم نیست بابت درج هزینه حمل در فاکتور فروش مالیات بر ارزش افزوده ان را مطالبه و محاسبه کنیم.
با تشکر از شما عزیزان
سلام خدمت همه دوستان برخی دوستان سوال کرده بودن که هزینه حمل که در فاکتور فروش درج میک نیم ایا ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟ اول لازم است که نگاهی به مالیات بر ارزش افزوده بیندازیم. در ماده 1 قانون مالیات بر ارزش افزوده گفته هرگونه ارایه خدمات و کالا در ایران مشمول این قانون است. همانطور که از ...
نظرات
ارسال نظر
  1. نظرات وضعیت: 0 خبر 0 نظر
    نویسنده: عباسی در 9 آذر 1399 18:12
    پاسخ
    سلام
    در مورد مطلب فوق که فرمودید در صورت واسطه بودن کرایه حمل نیازی به محاسبه ارزش افزوده نیست.سوال من این است که اگر دربارنامه موسسه باربری نام ما قید شود و در آن بارنامه ارزش افزوده محاسبه شده و ما پرداخت کردیم. باز هم در فاکتور فروش جهت هزینه حمل نباید ارزش افزوده محاسبه کنیم؟
    و یا نیازی نیست ارزش افزوده های قید شده در بارنامه به نام ما رو در اظهارنامه ارزش افزوده ارسال کنیم؟
    متشکرم
    blush پاسخ
    با سلام و وقت بخیر
    خیر نیازی نیست طبق قانون ارزش افزوده ارایه خدمات ارزش افزوده داره. شما مگه خدمات حمل ارایه می کنید؟!!!
    با تشکر
تعداد بازدید: 1326 زمان‌ارسال: 30 مرداد 1399 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 1

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید