محصولات کاناز
نویسنده: ایمان ثابتی بیلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید تعداد ...
نرم‌افزار حقوق و دستمزد ﮐﺎﻧﺎﺯ نرم افزاری جامع و کامل می باشد که در عین سادگی، ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
مدرس: سید مصطفی هاشمی (مدیر مالی، کارشناس ارشد حسابداری و عضو انجمن حسابداران ...
آموزش حسابداری بازرگانی خارجی(اعتبارات اسنادی) یا واردات یکی از موارد مهم و ...
نویسنده: سید مصطفی هاشمی(عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو XBRL) اندازه ...
صفر تا صد حسابداری صادرات و رفع تعهد ارزی به زبان ساده و روان و کاملا کاربردی ...
سایت کاناز فیلم‌آموزش نحوه ارسال معاملات فصلی(آموزش معاملات فصلی) موضوع ماده ...
نویسنده: ایمان ثابتی بیلندی اندازه کتاب: وزیری نوع چاپ: سیاه و سفید نوبت چاپ: ...
سایت کاناز اسپید برای این ساعت نرم افزار‌تبدیل‌اکسل‌به‌VCF کاناز(انتقال و ذخیره ...
بدون شک نرم افزار نوسا یکی از قویترین و راحت ترین (user friendly) نرم افزارهای ...

کتاب آموزش دادرسی مالیاتی باآموزش لایحه نویسی

پیج اینستاگرام کاناز اسپید

محصولات متنوع و کاربردی حسابداری

دیکشنری 20 هزار واژه‌ای حسابداری

دیکشنری آنلاین حسابداری و حسابرسی

فیلم‌های آموزشی ما در آپارات

کانال کاناز اسپید در آپارات
کاناز اسپید » آموزش حسابداری مالیاتی » آیا هزینه‌های بالای 5 میلیون کسبه قابل قبول مالیات است؟

آیا هزینه‌های بالای 5 میلیون کسبه قابل قبول مالیات است؟

آیا هزینه‌های بالای 5 میلیون کسبه قابل قبول مالیات است؟
سلام خدمت شما دوستان. دیروز استوری اینستاگرام سوال کرده بودم که مدیر یه کلینیک رادیولوژی یه هزینه ی بالای ۵ میلیون و از حساب شخصیش پرداخت کرده، آیا این هزینه مورد قبول مالیات هست یا نه؟ در جواب باید بگین بله مورد قبول هستش. طبق تبصره ۳ ماده ۱۴۷، هزینه­ های بالای ۵ میلیون باید از سیستم بانکی باشه و بخشنامه ای که در زمان دکتر تقوی نژاد صادر شد درواقع هزینه های بالای ۵ میلیون از حساب بانکی مؤدی باید باشه که دیوان عدالت هم این بخشنامه رو تایید کرد. مؤدی حقوقی مشخصه. مثل شرکت ها و سازمان ها که خب حسابی به نام اون شرکت و سازمان دارن. اما مؤدیان حقیقی مثل کیا؟ مثل دندان پزشکان، رادیولوژیست ها، پزشکان، داروخانه ها، آهن فروش، طلا فروش و کلی اصناف دیگه. اینا میشن حقیقی. پس بنابراین برای اینکه مالیات هزینه های اینا رو قبول کنه، باید هزینه های بالای ۵ میلیون و از طریق سیستم حساب بانکی صاحب بنگاه یا مسئول اون کلینیک که اگر حقیقی باشه، از اون حساب باید پرداخت بشه. پس حساب شخصی پرداخت کردن صرف به این معنا نیستش که بگیم نه مالیات قبول نمیکنه. نه. باید ببینیم مؤدی، حقیقیه یا حقوقی. پس بنابراین برای پزشکا، داروخانه ها و کلیه­ی اصناف و کسایی که حقیقی کار میکنن، ملاک اینه که از حساب صاحب کسی که پروانه یا جواز به نامشه، مسئول اون درواقع یا مالک اون بنگاه هستش، باید از حساب بانکی اون شخص هزینه های بالای ۵ میلیون پرداخت بشه تا مورد قبول مالیات قرار بگیره.
موفق باشید.
سلام خدمت شما دوستان. دیروز استوری اینستاگرام سوال کرده بودم که مدیر یه کلینیک رادیولوژی یه هزینه ی بالای ۵ میلیون و از حساب شخصیش پرداخت کرده، آیا این هزینه مورد قبول مالیات هست یا نه؟ در جواب باید بگین بله مورد قبول هستش. طبق تبصره ۳ ماده ۱۴۷، هزینه­ های بالای ۵ میلیون باید از سیستم بانکی باشه و ...
نظرات
ارسال نظر
تعداد بازدید: 219 نویسنده: سید‌مصطفی‌هاشمی نظرات: 0

مجوزهای سایت از وزارتخانه

مجوز سایت از وزارت ارشاد

تمام کلیپ‌های اینستاگرام ما اینجاست

سینمای حسابداری

نکات صوتی مالی و مالیاتی

پادکست 72- مشوق تبصره 2 ماده 38 ق.م.ا.ا
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 073
نکته صوتی مالیاتی و بیمه ای 074
نکات صوتی حسابداری و مالیاتی
تماس با سید مصطفی هاشمی

رزومه کاری اینجانب

کاناز اسپید

ارتباط از طریق واتساپ

کاناز اسپید